CHP

Tahiroğlu, “Faşist ruhu daha da baskın hale geldi”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, 12 Eylül Darbesi’nin 38. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Tahiroğlu, “Faşist ruhu daha da baskın hale geldi”

12 Eylül 2018 11:50
-A

+A

 
 
 
CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayar Tahiroğlu, “12 Eylül’ün acılarının ve yıkımlarının devam ettiğini belirterek; “Bugün yaşadığımız tarihsel sorunlarımızın sebebi 12 Eylül ve anlayışıdır. ‘Birilerinin çocukları işi bitirip darbeyi gerçekleştirdiler.’ Bugün de benzer olaylarla yüz yüzeyiz. Dünyada toplam tutuklu gazetecilerin yarısı ülkemizde” dedi.
 
Mesajında Tahiroğlu, geriye dönük baktıklarında birçok gözü yaşlı ailenin olduğunu gördüklerini kaydederek, “12 Eylül 1980’in üzerinden 38 yıl geçmiş olmasına rağmen, ülkemiz 12 Eylül faşist darbesinin anlayışından, düşüncesinden ve ruhundan uzaklaşmayarak aynı yolda ilerlemeye devam etmektedir. O dönemin otoriter, ayrıştırıcı, korkuya dayalı şiddet ve neo-liberal politikaları uygulanmaktadır” ifadelerini kullandı.
 
12 Eylül’ün ruhunun daha da güçlenerek yeniden geldiğini ifade eden Tahiroğlu, şöyle devam etti:
“12 Eylül, Halkın gözünde mahkûm olmuş faşist bir darbedir. 12 Eylül ruhunu yaşatan bugünkü iktidar ülkeyi hak, hukuk, adalet, demokrasi, eşitlik gibi değerlerden uzaklaştıran ve insanları birbirine kırdırmayı hedefleyen politikalar oluşturdu.  Faşist ruhu daha da baskın hale getirdi.”
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku