Süleyman Dalkılıç’tan Dünya Çevre Günü mesajı

CHP 5 Haziran 2020 14:15
Videoyu Aç Süleyman Dalkılıç’tan Dünya Çevre Günü mesajı
A
a

İş İnsanı Süleyman Dalkılıç,“5 Haziran Dünya Çevre Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İş İnsanı Süleyman Dalkılıç,“5 Haziran Dünya Çevre Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Dalkılıç, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Koronavirüs salgını başta sağlık olmak üzere, ekonomik ve sosyal hayatta yarattığı ağır tahribatlarla dil, din, ırk, cinsiyet, zengin-fakir ayrımı olmaksızın tüm dünyada bütün insanlığa sorunlar yaşatıyor.
Ancak salgın sağlık başta olmak üzere çevre duyarlılığını ve temizliğin önemini yeniden herkese hatırlattı. Çevre bilinci ve yarınlara olan sorumluluk duygularının da daha güçlü hissedilmesini sağladı.
Hızlı nüfus artışı, kırsaldan şehirlere yapılan göçler, nüfusun önemli kısmının şehirlerde yaşamaya başlaması, değişen tüketim alışkanlıkları, çevre kirliliğinin artmasına ve sadece şehrimizde değil tüm dünyada küresel bir sorun olarak insanlığın karşısına çıkmasına neden olmuştur. Çevre kirliliğinin önüne geçilmesinde toplum bilincinin geliştirilmesi, duyarlılığın artırılması ve farkındalık sağlanması bir gereklilik değil, bir zorunluluktur.

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde çevre ve doğa farkındalığının arttığı, mavi ve yeşilin hâkim olduğu, insanlarımızın temiz ve doğal bir çevrede, sağlık, mutluluk ve huzurlu yaşadığı bir gelecek diliyorum.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR