STK’LARDAN ONUR İTTİFAKI’NA BÜYÜK KATILIM

Gündem 8 Mayıs 2021 15:54
Videoyu Aç STK’LARDAN ONUR İTTİFAKI’NA BÜYÜK KATILIM
A
a
Yaşar Aydın’ın Liderliğini yaptığı Onur İttifakı’na sivil toplum kuruluşları tarafından büyük bir katılım gerçekleşti.
Hükümet seçim tarihi olarak 2023 Haziran’ını işaret etse de erken seçim tartışmaları da devam ediyor ve seçimler yaklaşırken saflar da netleşmeye başladı. Son dönemlerdeki çıkışıyla büyük ivme kazanan Onur Hareketi Lideri Yaşar Aydın’a destek günden güne büyüyor, kar topu çığa dönüşüyor. 
63 STK ONUR İTTİFAKI’NDA
Son olarak ülke çapında faaliyet gösteren 63 sivil toplum kuruluşu Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Onur İttifakı’na destek verme kararı aldığını açıkladı. Aralarında Anadolu Kültür Ocakları ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde faaliyet gösteren esnaf örgütleri, İç Anadolu Bölgesi’ndeki gençlik hareketi, Genç Kalemler Platformu, Avrasya Düşünce ve Strateji Platformu, Alperenler Hareketi gibi Türkiye’nin en saygın sivil toplum kuruluşları Onur İttifakı’na katıldı. 
“İKTİDAR VE MUHALEFETİN HİÇBİR İNANDIRICILIĞI KALMADI”
Onur İttifakı’na katılan STK’lar adına konuşma ise gençlere bırakıldı. Açıklamayı Genç Kalemler Platformu Başkanı Halit Kamer yaptı. Başkan Kamer şunları söyledi: 
“Türkiye’de siyaset tıkandı. İktidar ve muhalefetin konuşmaları ve ülkeye sundukları uyduruk vaatlerin ve sözde çözümlerin hiçbir inandırıcılığı kalmadı. Ülke her geçen gün daha da kötüye gidiyor. Bu kötü gidişat ile birlikte biz de her geçen gün bataklığa daha da çok saplanıyoruz.” 
“KENDİMİZİ FİKRİ VE VİCDANİ OLARAK ONUR HAREKETİ’NDE GÖRDÜK”
Başkan Kamer konuşmasının devamında, “Bizler de tıpkı ülkedeki her vatandaş her birey gibi arayış içindeydik. Arayışımızın sonucunda kendimizi fikri olarak, vicdani olarak ve samimiyet bağlamında Onur Hareketi’nde gördük. Yaşar Aydın’ın sunduğu çözüm önerilerinde kendimizi bulduk. Onur Hareketi Lideri Sayın Yaşar Aydın’ın bu milletin onlarca yıldır beklediği ve özlemini çektiği bir dil konuştuğunu geç de olsa fark ettik ve sivil toplum kuruluşlarımızın bu katılımından sonra bizlere daha çok görev düşüyor. Her zamankinden çok daha fazla çalışacağımızın sözünü buradan veriyoruz. Bulunduğumuz her yerde Onur Hareketi ve bu hareketin lideri Yaşar Aydın’ı ve onun fikirlerini anlatacağız. Aslında anlatacağımız şeyler ise tüm Anadolu’nun aklından ve kalbinden geçenler olacak. Seçimlere kadar hiç durmadan, ara vermeden, gece gündüz çalışacağız” ifadelerini kullandı.
“KAZANAN BU MİLLETİN EVLATLARI OLACAK”
Onur İttifakı Lideri Yaşar Aydın da bünyelerine katılan STK’ların kendilerine ekstra motive ve güç kazandırdığının altını çizerek şu ifadelere yer verdi:
“İttifakımız bünyesine gerçekleştirilen bu katılım, samimiyetimiz ve halkın vicdanına dokunmamızın meyvesidir. Tüm Türkiye’nin, bu ülkenin tüm evlatlarının neler hissettiğini, tepedekilerin onlara nasıl baktığını ve artık devranın dönmesi gerektiğini, milletin iktidara gelmesi gerektiğini anlıyor ve biliyoruz. Fikrimiz Anadolu insanının fikridir, özümüz Anadolu insanının sevgisidir, vicdanımız Anadolu insanının adaletidir. Bu anlayışla bize duyulan güvene ve verilen desteğe layık olabilmek için gecemizi gündüzümüze katacağız ve son sürat çalışmaya devam edeceğiz. Halkımızı dinlemekten bir an olsun üşenmeyeceğiz, her dertlerini, her isteklerini dinleyeceğiz. Çünkü bizim davamız hak, adalet ve vicdan üzerine kurgulanmış bir davadır. Bu işin sonunda kazanan biz olacağız. Kazanan bu milletin evlatları olacak”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR