Soydan’ın “Gaziler Günü” Kutlama Mesajı

Mersin 18 Eylül 2020 12:40
Videoyu Aç Soydan’ın “Gaziler Günü” Kutlama Mesajı
A
a

Soydan’ın “Gaziler Günü” Kutlama Mesajı

Akdeniz Akademi Kurucu Müdürü ve Matematik Öğretmeni Tevfik Soydan, 19 Eylül Gaziler Günü’ dolayısıyla mesaj yayınladı.

Soydan Mesajında;

“Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Gazilik’ unvanı ile ‘Mareşal Rütbesi’nin verilişinin yıl dönümünü ve ‘Gaziler Günü’nü kutlamanın gurur ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.
Yüce Türk Milleti’nin şanlı tarihi, aziz Milletimize gurur veren, eşsiz zaferlerle doludur. Tarih boyunca verdiği var olma mücadelesinden, daima alnının akıyla ve başarıyla çıkmasını bilmiştir. Gazilerimiz, şanlı tarihimizin yaşayan birer abideleri, Türk vatanseverliğinin, ölümsüz kahramanlarıdır.
Bugün millet olarak, birlik ve beraberlik içinde, bu cennet vatan topraklarında bağımsız ve hür yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Bu nedenle, şehitlerimizin ve gazilerimizin emaneti olan bu mukaddes toprakları ilelebet muhafaza etmek, ay yıldızlı al bayrağımızı bu topraklar üzerinde sonsuza dek dalgalandırmak, şehit yakınlarımıza ve gazilerimize sahip çıkmak hepimiz için milli bir vazifedir.
Gazilerimizin aziz hatırasını ilelebet yaşatacağız. Bize miras bıraktıkları Cumhuriyetimizi birlik ve beraberlik içinde koruyacak, ülkemizi elbirliğiyle daha da güçlendireceğiz.
Bu duygularla, Gaziler Günü’nü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kanlarıyla canlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR