Mersin

ŞEYDA DEMİRTAŞ İLE YAŞAM GRAFİĞİ: MİNİBÜSÇÜLERİN SORUNLARI NELER?

Akdeniz Medya’ya bağlı Mersin’in ilk ve tek internet televizyonu Mersin TV muhabiri Şeyda Demirtaş, ‘Şeyda Demirtaş ile Yaşam Grafiği’ programınının bu bölümünü Mersin’de ki Cumhuriyet Koop. Minibüslerinin durağında gerçekleştirdi.

ŞEYDA DEMİRTAŞ İLE YAŞAM GRAFİĞİ: MİNİBÜSÇÜLERİN SORUNLARI NELER?

2 Haziran 2018 13:42
-A

+A

Şeyda Demirtaş ile Yaşam Grafiği’nin bu bölümünde, şoförlerin sorunları dinlendi.
 
Yönetim ile ilgili bir sıkıntılarının olmadığını söyleyen şoförler ortak tek sıkıntılarının ‘halk’ olduğunu dile getirdiler. Sorunlar kişiden kişiye değişirken, kimine göre piyasa, kimine göre halk, kimine göre de yönetimin koyduğu kuralları hiçe sayan müşteriler sorun yaratıyor. 
 
Yönetimin koyduğu kurallar doğrultusunda ilerlediklerini kaydeden şoförlerden Hasan Akboğa, 18 yıldır bu meslekte olduğunu belirterek;
 
“Severek işimi yapıyorum. Tek sıkıntımız halk. Hızlı gidince, hızlı gidiyorsunuz diyorlar. Yavaş gidince, işe geç kalıyoruz diyorlar. Zor bir işimiz var ama seviyoruz. Elimizden geldiğince, müşterilerimizi memnun etmeye çalışıyoruz.” Dedi.
 
Her yaştan şoförlerin bulunduğu ve yaş konusunda geniş bir skalaya sahip Minibüsçülük mesleğinde 1 yıldır bulunan ve üniversite öğrencisi olan Orhan Yıldırım;
 
“1 yıldır burada çalışıyorum. Askere gidene kadar burada olmaya devam edeceğim. İşlerimiz çok güzel. Yönetim ile ilgili bir sıkıntımız yok ama piyasa çok durgun. Parasal sıkıntılarımız oluyor fakat işimiz çok güzel.” Diye konuştu.
 
Şoförler, Ramazan Ayı dolayısıyla Mersin halkının Ramazan ayını kutladı.
Haberin Videosu
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 578 Oy (%29)

  • HAYIR : 685 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 734 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku