Serdar İnce, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları mesajı

Deva Partisi 9 Aralık 2020 19:15
Videoyu Aç Serdar İnce,  10 Aralık Dünya İnsan Hakları mesajı
A
a
Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Sivas İl Başkanı Serdar İnce,  10 Aralık Dünya İnsan Hakları gününün 72. Yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Bireylerin, dini, dili, rengi, cinsiyeti, siyasi görüşü ne olursa olsun bir bütün olarak özgürce ve bir arada yaşaması gerektiğini dile getiren Başkan İnce, sözlerine şu sözlerle devam etti;

“Bugün 10 Aralık Dünya İnsan Hakları günü, 72 yıl önce Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin yıl dönümü. Malesef 2020 yılında ırkçılığın önüne geçebilmek için bu kadar çalışma yapılırken, dün uluslar arası arena da ülkemizi temsil eden Medipol Başakşehir’in teknik ekibinde görev yapan Pierre Webo’nun yaşadığı insanlık dışı olaya değinmeden edemeyeceğim. Karşılaşmanın dördüncü hakeminin söylemiş olduğu ırkçı söylem bizleri derinden yaraladı Bir daha böyle acı bir olayın yaşanmaması için gerek ülkemizde gerek ise tüm dünyada var gücümüzle çalışacağız. Bizler insanları bir bütün olarak görüyoruz. Herkes eşit ve özgür haklara sahiptir. Bireysel hakların ve özgürlüğün en büyük savunucusu olan demokrasnin gerekliliğide budur. Bu vesileyle 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR