Mersin

SERDAR ERKAN SİLİFKE İLÇE ZİYARETİ

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN A.ADAYI SERDAR ERKAN SİLİFKE’DE; PARTİLİLERİ, BELEDİYE BAŞKANI, MESLEK ODALARI İLE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNİ ZİYARET ETTİ.

SERDAR ERKAN SİLİFKE İLÇE ZİYARETİ

11 Ekim 2018 14:34
-A

+A


Silifke  ziyaretlerine  Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylık çalışmaları hakkında  ve hazırladığı MERSİN için YERELDEN GELİŞME PROGRAMI” (MYGP)  içeriği hakkında sırasıyla ; CHP ilçe binasında il yöneticileri ve partililer, Silifke belediye Başkanı,  GÖKSU FM, Silifke Ticaret ve Sanayi Odası, ,  İlçe Kadın Kolları ,Engelliler Derneği,  Eğitim Sen /KESK üyelerini ziyaret ederek bilgi veren Erkan, ziyaret ettikleri kurumlardan da ilçe sorunları ve çeşitli grupların  beklentileri hakkında bilgi aldı.


CHP İlçe başkanlığından sonra ,ikinci durak olarak Silifke  Belediye Başkanı Sn. Mustafa TURGUT’a nezaket ziyareti yaparak, programı ve çalışmaları hakkında bilgi verdi, kendisine başarılar diledi.
 
Özellikle CHP nin emektarları ve karıncaları kadın kollarıyla ayrı olarak görüşme fırsatı bulan Erkan, önümüzdeki yerel seçimin seçimin “demokrasinin yerellerden genele yeniden inşa edilmesi” için önemli bir fırsat olduğunu,  kadınlara daha çık temsil hakkı  vermemiz gerektiği muhtar adayı olan kadın kolları üyelerimize başarılar diledi.
 
Hazırladığı MYGP içeriği ile ilgili kısa sunumu yaparak, Çukurova'nın ve özelde Mersin'in  kentimizin ekonomik olarak son 15 yıldır çöküntüye gittiğini ,  Mersin’e kaybettiği yılları geriye kazandırmanın ancak  yerel öncelikleri belirleyen bir program etrafına, katılımcı bir süreçte tartışarak ve birleşerek mümkün olacağını anlatan Serdar ERKAN, programına her kesimden destek istediğini anlattı.
 
Özellikle TSO ve engelliler derneğinde, kendilerini ziyaretlerinden ve program çalışmalarından çok memnun kaldıklarını belirterek, ilgiyle karşılanan ERKAN , kendilerinin  Büyükşehirden beklentilerini ve sorunlarını dinledi. Seçildikten sonra, öncelikle muhtarlar ve tüm dezavantajlı gruplarla ilgili meclisler kuracağını ve öncelikleri bu meclislerde belirleyeceklerini açıklayan Erkan, en büyük projesinin TEMSİLİ DEMOKRASİDEN KATILIMCI DEMOKRASİYE GEÇMEK olduğunu belirtti.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 613 Oy (%29)

  • HAYIR : 720 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 768 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku