Semir Bolat Yazdı...

Gündem 28 Aralık 2020 16:19
Videoyu Aç Semir Bolat Yazdı...
A
a
Büyükşehir Seçer’le Güven Veriyor…

Bir Büyükşehir Başkanından beklenen ne olabilir sizce?

Önce kentin şehri emini olarak,  eşit ve adaletli davranması gerekir.

Dürüst ve kul hakkı yemeyen bir kişiliğe sahip olması gerekir.

Başkanı olduğu şehri ve insanlarını iyi tanıması gerekir.

Üstlendiği Misyona göre, Vizyon ’unun çok geniş olması beklenir.

Vatandaşların çoğunun ortak beğenisini kazanabilmesi için, Güven vermesi gerekir.

Halkın arasında olması, onlara dokunması, dertlerini ve istemlerini yakından görmesi gerekir.

Akıllı, analitik düşünen,  yöneticiliği etkin olan ve liyakate önem veren olması beklenir.

Hizmetleri önceliklerine göre yatırım programına aldıran, bir Başkan olması beklenir.

Bu özellikleri Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ile bir kıyaslayalım isterseniz!

Başkan Vahap Seçer’ i, ilk günden bugüne kadar hep izliyoruz. Tüm dairelerle iletişime geçerek bilgi toplamaya çalıştık. 20 Ay gibi bir sürede nasıl bir yol izlendi ve halkın memnuniyeti ne durumda bir bakalım

Başkan Seçer; gitmediği İlçe, görüşmediği muhtar,  destek olmadığı İlçe Belediye Başkanı ve gezmediği mahalle hemen hemen kalmadı. Her hafta sonu 13 ilçede yaptığı yatırımları yerinde görmek için, işin başında oldu ve yerinde yetkililerden bilgi aldı. Bu hizmetleri gerçekleştirirken, EŞİT VE ADALETLİ davranarak, Mersin’in şehri emini olmaya büyük özen gösterdi

Başkan Seçer; 20 aylık bir süre içinde bazen saplantılı “sözde gazeteci, ya da siyasetçi” olarak kendini lanse edenler tarafından zaman zaman eleştirilse de hiç kimse, DÜRÜSTLÜĞÜNE VE KUL HAKKINI KORUYAN yaklaşımına ve kişiliğine laf getirmedi.

Başkan Seçer; 40 yıllık ticaret hayatı, 2 dönem milletvekilliği, siyaset geçmişi ve ilişkileri açısından, Mersin ve Mersinde yaşayan vatandaşların sosyal, toplumsal, ekonomik durumunu yakından görme şansını yakaladı. Mersin’i ve Mersin aktörlerini yakından tanıyan Başkan Seçer, karakter olarak hem çok yakın hem de olması gereken mesafeyi koruyarak, ilkeli davranan bir Başkan olarak itibar görüyor.

Başkan Seçer; kentsel, siyasal, ekonomik,  toplumsal ve yönetimsel olarak bir kentin değişim ve dönüşümünün hangi kriterler ölçeğinde sürdürüleceğini gören bir Başkan.  Mersin’in büyük bir gayretle istenilen yere gelebileceğini gören, düşünen ve kendisine güvenen bir Başkan.  Bu bakış açısıyla ve üstlendiği misyonla işe başladı. Bu MİSYON; Başkan Seçer’ in geniş düşünen,  kalıcı ve sürdürülebilir hizmetleri uygulamaya geçirmesini sağladı.  Çalışkan ve dürüst bir Başkan olarak, kamuoyunun desteğini arkasına aldı.

Başkan Seçer;   toplumsal olarak farklılıkların, renklerin bir arada olduğu ve yaşama güç kattığı, özellikleri fazla olan bu şehrimizi yakından tanıyan bir Başkan. Mersin’in bu özelliklerini iyi gören, anlayan, hizmet ederken ayrımcılık yapmayan, kapsayıcı tavırlarıyla her köşedeki vatandaşın güven ve beğenisini alabilen bir Başkan. Ulusal ölçekli anket araştırmalarında, en çok oyunu arttıran ve hizmetleri kamuoyu tarafından beğenilen ve güvenilen bir Başkan olarak öne çıkması bir tesadüf değildir.

Başkan Seçer;  seçimlerden bu yana gitmediği ilçe, gezmediği cadde,  toplantı yapmadığı mahalle hemen hemen kalmadı. Her fırsatta kendini sokağa attı.  Vatandaşı dinledi, esnafın hal hatırını sordu. Esnafa su faturası, kira almama ve erteleme desteği verdi. Vatandaşla her defasında buluşup sıcak dokunuşlarını hissettirdi. Belediye olarak yasal zeminde yapacaklarının fazlasını yapmaya çalıştı.  Yoksul vatandaşların hep yanında oldu. Çorba ekmek dağıtımında, halk kart,  gıda yardımı, engelli ve yaşlı bakımı, 3 çeşit yemeği 3 TL’ye vererek vatandaşın yanında oldu.

Vahap Seçer; Akıllı bir yönetme anlayışıyla liyakate önem vererek, dar siyasi argümanları öne çıkarmadı. Hizmet üretebilecek,  performansı yüksek, aidiyet duygusunu geliştirebilecek kadrolarla çalışmaya başladı. Ayak uyduramayanlarla yolunu ayırdı. Analitik düşünerek, kurumsallaşmayı ve yeniden yapılanmayı iyi tespit etti ve uygulamaya soktu. 20 aylık bir sürede, Mersin’in her tarafını şantiyeye çevirdi. Basın yoluyla aktarılanlar ve gördüğümüz kadarıyla her tarafta çalışma var. Ulaşım ve yol yapımında 27 nokta, Meski altyapı çalışmalarında ise, 40 noktada faaliyet var. Bu hizmetleri yaparken, geçmiş dönemin enkazını da kaldırmaya çalışıyor. Ve en önemlisi Mali disiplini sağlamış durumda.

Başkan Seçer; Mersin’in önceliklerini iyi tespit etmiş.  Başta altyapı, ulaşım, yoksulluk, tarım,  sosyal hizmetler, kadın, çocuk, engelli hizmetleri her alana taşımış durumda.

Mersin bu anlayış ve yaklaşımla, hak ettiği yere gelecek diye düşünüyorum. 

Mersin, dar dünyalarında dedikodu yapan modası geçmiş siyasilerin, grupçuların, kıskançların, ben merkezli “Sözde gazetecilerin”, çıkarcıların, mecliste şov yapmaya kalkan “İstemezük”, çüler ve  “RetGİLLER”e rağmen yol almaya devam ediyor.

Yolun açık olsun Başkan Vahap Seçer…

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR