Selçuk Özdağ Trend Medya’nın Konuğu Oldu.!

Gelecek Partisi 16 Kasım 2020 13:26
Videoyu Aç Selçuk Özdağ Trend Medya’nın Konuğu Oldu.!
A
a
Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ,
"AZERBAYCAN KARABAĞ ’DA ÇOK BÜYÜK BİR BAŞARI ELDE ETMİŞTİR"


Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Trend Medya’nın YouTube de yayınlanan Siyaset Meydanı Programında Naime Akbin’nin sorularını cevapladı. 

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Azerbaycan’ın kazandığı zaferle ilgili, "Ermenistan hep işgalci bir politika izledi. Suyun ve tarımın olduğu Karabağ’ı işgal etti. Azerbaycan askerlerini ve Türklerini öldürdü. Bunun üzerine Azerbaycan milli seferberlik ilan etti ve Karabağ’da çok büyük bir başarı elde etti" dedi.

 Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Azerbaycan ve Ermenistan arasında yaşana savaşla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Özdağ, Ermenistan’ın her zaman işgalci politikalar izlediğine dikkat çekti. Sınırların açılarak ticari faaliyetlerin yapılması gerektiğine dikkat çeken Özdağ, "Ermenistan topraklarına çekilmelidir. Ermenistan Azerbaycan sınırları açılmalıdır. Ermenistan Türkiye sınırları açılmalıdır. Ermenistan İran sınırları açılmalıdır ve Ermenistan da orada ticaret yapmalıdır. Bizde ticaret yapmalıyız" dedi.

BUGÜN KARABAĞ’ DA ÇOK BÜYÜK BİR BAŞARI ELDE ETTİLER
 Azerbaycan’ın Karabağ’da büyük bir başarı elde ettiğinin altını çizen Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "Ermenistan işgalci bir politika izledi ve Ruslarla beraber Karabağ’ı işgal ettiler. Suyun olduğu ve tarım olduğu yerde o günden bugüne Karabağ ile yatıp kalktılar. Ermenistan yine aynı şekilde geldi Azerbaycan askerlerini, Azerbaycan Türklerinin olduğu yerde onları öldürdüler. Bunun üzerine Azerbaycan milli seferberlik ilan etti. Bugün Karabağ’ da çok büyük bir başarı elde ettiler. Şehitlere rahmet, gazilere sağlık diliyorum. Bütün Azerbaycan’daki Türklere selamlarımızı gönderiyoruz. Zaten biz tek millet iki devletiz. Diğerleri ile de öyleyiz. Tek millet beş devletiz. Tek millet altı devletiz. İnşallah başka yerlerde de bizim devletlerimiz olacak. En azından başka devletlerimiz olmasa bile biz nerede bir Türkmen yaşıyorsa Türk yaşıyorsa nerede soydaşımız, dindaşımız, tarihdaşımız ve kültürdaşımız yaşıyor ise onlarla beraber olacağız" ifadelerini kullandı.

BİZ KİMSE İLE DÖVÜŞEK İSTEMİYORUZ
 Rusya her zaman emperyalist bir politika izlediğini de söyleyen Özdağ, "Bunu bilelim. Ancak bunlar böyleler deyip ticari faaliyette bulunmamazlık yapmayalım. Kültürel faaliyette bulunmamazlık yapmayalım. Ve biz bulunduğumuz yerde diploması birliğini kullanarak Ruslara barış yaşamak istiyoruz. Ermenistan topraklarına çekilmelidir. Ermenistan Azerbaycan sınırları açılmalıdır. Ermenistan Türkiye sınırları açılmalıdır. Ermenistan İran sınırları açılmalıdır. Ve Ermenistan’da orada ticaret yapmalıdır. Bizde ticaret yapmalıyız. Biz kimse ile dövüşmek istemiyoruz. Ermenistan kendi sınırlarına çekilirse, Karabağ’ dan çekilirse mesele kalmayacaktır. Daha önce bunu yapmış olsaydı bu kadar sıkıntıyı yaşamazlardı" şeklinde konuştu.

TÜRK DÜNYASI İLE İLİŞKİLERİMİZ DEVAM EDECEK. ONLAR BİZİM KARDEŞLERİMİZ
Ermenistan’ın fakir bir ülke olduğunu ve hatalar yaparak bunu desteklediğini söyleyen Özdağ, bu hataları düzelmek için bölgede diplomasiyi çalıştırsaydı bugün bu fakirliğini yaşayamayacağına dikkat çekti. Özdağ şöyle konuştu:
"Biliyorsunuz toplu olarak Müslüman olan millet hangi millet diye sorarsanız Türklerdir. Hristiyan batı dünyasında da toplu olarak Hristiyan olan Ermenilerdir. O nedenle batı dünyasının Ermenilere karşı bir muhabbetleri vardır. Burada Ermenistan keşke daha önceden bu hataları yapmasaydı. En azından hataları yaptıktan sonra bu hataları düzeltmek konusunda Azerbaycan- Türkiye ve İran’la o bölgede diplomasiyi çalıştırsaydı, bugün bu fakirliği yaşamasaydı. Dünyanın fakir ülkelerinden bir tanesi dört yüz bine yakın Ermeni vatandaşı evlerde çeşitli yerlerde çalışarak ülkemizde kaçak olarak çalışıyorlar. Zaman zaman izin alarak çalışıyorlar. Rakam çok büyük bir rakam. Kendi ülkelerinde zenginlik ve özgürlük olsaydı kendi ülkelerinde kalırlardı. Türkiye bu noktada Ermenistan’ı çok uyardı. Ermenistan dinlemedi. Gelinen noktada Azerbaycan büyük bir başarı elde etmiştir. Burada bir yandan diplomasiyi kullandılar. Diğer yandan da evet silahlı güçleri ile biz güçlüyüz dediler. Hem haklı olacaksınız hem de güçlü olacaksınız. Güçlü olmak teknolojiden geçiyor. Biz bunu gördük. Oradaki İHA’lar ve SİHA’lar ile. Bundan sonra Azerbaycan ile ilişkilerimiz devam edecek. Türk dünyası ile ilişkilerimiz devam edecek. Onlar bizim kardeşlerimiz.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR