CHP

SELÇUK DERELİ, BAŞKAN GİBİ KARŞILANDI

Döneminin başarılı hakemlerinden FIFA kokartlı Selçuk Dereli, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylık başvurusunu yaptı. Boynuna Mersin İdman Yurdu atkısı takan Dereli, başkan gibi karşılandı!

SELÇUK DERELİ, BAŞKAN GİBİ KARŞILANDI

19 Ekim 2018 15:12
-A

+A

 
 
 
 
Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Selçuk Dereli, İl Başkanlığına adaylık başvurusunu yaptı. Çok sayıda partili ile İl binasına gelen Dereli, başvurusunu yaparken, fonda “Bizim gibi, bizden biri Selçuk Dereli” şarkısı çaldı. Selçuk Dereli, boynuna Mersin İdman Yurdu atkısı taktı. Çok sayıda ilçe başkanı aday adayı da Dereli’ye destek verdi.
Alkışlar arasında Selçuk Dereli, dosyasını Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Adil Aktay’a sundu.
 
CHP’NİN DIŞARIDAN BİR ADAYA İHTİYACI YOK
İl Başkanı Adil Aktay, Selçuk Dereli’ye başarı dileği konuşmasında, “Cumhuriyet Halk Partisi, kadro bakımından en zengin bir partidir. Derinliği olan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bu yana en deneyimli, zengin kadrolara sahip partidir. Mersinimizde de birbirinden değerli Büyükşehir Belediye Başkan aday adaylarımız başvurularını yaptı. Şu gerçek bilinmelidir ki Cumhuriyet Halk Partisi, dışarıdan Cumhuriyet Halk Partisi kültürü ile yoğrulmamış, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilkelerini benimsememiş bir adaya ihtiyacı yok. Bizim adaylarımızın hepsi bir birinden değerlidir. Biz Cumhuriyet Halk Partisi kültürü ile yoğrulmuş, bir birinden değerli aday adaylarımızdan birine bu görevi vereceğiz. En doğrusunu yapacağız. Hepsi de bu işin üstesinden gelebilecek yetenektedir, birikime sahiptir. Sayın Selçuk Dereli’ye başarılar diliyor, mücadelesinden dolayı kendisini tebrik ediyorum” dedi.
 
MERSİN’İN BİR HAKEME İHTİYACI VAR
Mersin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Selçuk Dereli ise, yaklaşık bir önce seçim bürosunu açarak, yurttaşların sorunlarını dinlemeye başladığını anımsatarak, şunları söyledi:
“Mersin’i tekrar Cumhuriyet Halk Partili birinin kazanabilmesi için neleri yapmamız gerektiğini, nasıl projeler gerektiğini yurttaşlarımızdan dinleyerek, onların ayaklarına giderek, onlarla sadece siyaset değil, hayatın her anını, her sorunu, derdini dinleyerek, onlara kıymet vererek, sohbetler ettik. Mersin’in dertlerine derman olacağımızı anlattık. Tabi ki bundan sonraki süreç Selçuk Dereli’den çıkıyor, hepimizin süreci. Bundan sonraki süreci hep birlikte Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını taçlandıracağız. O nedenle hepimize önemli görevler düşüyor. Üzerimize düşeni yapmak zorundayız.  Böylesi süreçlerde duygusallığa yer yok. Eş, dost, akraba, hepimizin kıymetlisidir. Ancak bu kenti yönetme noktasında aday belirlerken kıymetli yöneticilerimizin, son derece objektif, adil, adaletli, bu kentin sadece seçimini kazanmak değil, kazandıktan sonra kenti yönetecek anlayışı ortaya koyabileceğine inanıyorum. O nedenle Mersin’e sosyal demokrat vizyonla belediyecilik çok gerekiyor. Mersin barış ve kardeşliğin kalesi olmalıdır. Mersin’de huzuru, bu renklerdeki hiç kimseyi ayırt etmeyecek bir anlayışla yönetmek gerekiyor. Ben de Selçuk Dereli olarak Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumda bunu yapabilecek bir kardeşinizim. Mersin’in bir hakeme ihtiyacı var.” 
SELÇUK DERELİ KİMDİR?
Selçuk Dereli, 1969 yılında Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesine bağlı Köleli köyünde dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Mersin’de gören Dereli, üniversite eğitimini Adana Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünde tamamladı. Ankara da özel bir şirkette üst düzey yönetici olarak görev yapan Selçuk Dereli, 2007-2009 yılları arasında Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Genel Başkanlığı da yaptı.
Hakemliğe başlamadan önce 1979-1989 yılları arasında İçelspor ve Mersin Camspor’da futbol oynayan Selçuk Dereli, futbol hakemliğine 1989 yılında Mersin’de başladı ve Süper lig hakemliğine Erzincan bölgesinden terfi etti.
UEFA’nın yetenekli hakem programını başarıyla tamamlayan ilk Türk futbol hakemi olan Selçuk Dereli FIFA hakemi olarak yurt içi ve yurt dışında çok sayıda maç yönetmiştir. Hakemlik kariyeri boyunca yurt içinde 313 profesyonel maç ve yurt dışında da yaklaşık 70′e yakın maçta görev almış ayrıca 187 süper lig maçı ve 11′de Türkiye Kupası maçı yönetmiştir. Süper ligde toplam 11 derbi maçında görev alan Dereli, 2008 yılında da süper kupa finalini yönetmiştir. Evli ve iki kız çocuğu babası olan Selçuk Dereli aynı zamanda Uluslararası düzeyde çok sayıda A milli ve Avrupa kupaları maçı idare etmiş ve katıldığı 2003 yılı Avrupa Genç Milli takımlar şampiyonasında İtalya ile Portekiz arasında oynanan final maçını da yönetmiştir.
Toplam 22 yıl süren hakemlik yaşamının 12 yılını Süper Lig hakemi, son 7 yılını da FIFA hakemi olarak geçiren Selçuk Dereli, 2010 yılında FIFA hakemi iken bu görevinden istifa etmişti.
Selçuk Dereli daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nden siyasete atıldı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku