Gündem

Sedanur cinayetinde 3 tutuklama

Kars Kağızman’da kaybolduktan bir hafta sonra cansız bedeni bulunan 9 yaşındaki Sedanur Güzel cinayeti ile ilgili 3 kişi tutuklandı.

Sedanur cinayetinde 3 tutuklama

29 Eylül 2018 11:42
-A

+A

 
 
Sedanur Güzel’in ölümüne ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında 3 kişinin tutuklandığı açıklandı.

Kars Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, çocuğun ölümüyle ilgili gözaltına alınan bir kişinin itirafları sonucu soruşturma başlatıldığı ve bu kapsamda 3 kişinin tutuklandığı belirtildi.
Savcılık tarafından yapılan açıklama şöyle:
 “Sedanur Güzel’in kaybolması ve cesedinin bulunması olayına ilişkin olarak kamuoyuna açıklama yapılması zarureti hâsıl olmuştur. 16.09.2018 günü kaybolan Sedanur Güzel’in cesedinin 23.09.2018 günü Kars’ın Kağızman ilçesi Paslı köyüne 1 kilometre mesafede taşların altına gizlenmiş olarak bulunması olayıyla ilgili olarak yürütülen soruşturma çerçevesinde, gerek şüphelilerden birinin itirafları gerekse klasik otopsi bulgularına göre Sedanur Güzel’in öldürüldüğü belirlenmiştir.
Cinsel istismarın bulunup bulunmadığı ise patolojik inceleme sonucu belirlenebilecektir. Bu inceleme devam etmektedir. Olayla ilgili olarak Kağızman Cumhuriyet Başsavcılığınca olayla ilgisi olduğu değerlendirilen üç şüpheli şahıs 28/09/2018 günü tutuklanarak ceza infaz kurumuna gönderilmişlerdir. Olayın aydınlatılmasına yönelik olarak soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığımız koordinesinde titizlikle yürütülmekte olup yeni bir gelişme olması halinde kamuoyuna ayrıca bilgi verilecektir.”

Anahtar Kelimeler : Sedanur cinayetinde 3 tutuklama,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 613 Oy (%29)

  • HAYIR : 720 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 768 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku