Mersin

SEÇİM ÖNCESİ OPERASYON

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bozdağ, olası Kandil operasyonu için, 'Bizim polisimiz seçim var, bir duralım diye terörle mücadele etmeyecek mi? TSK geçmişte de operasyonlar yaptı, bundan sonra da ihtiyaç duydukça karadan ve havadan bu operasyonlar devam edecektir.' dedi.

SEÇİM ÖNCESİ OPERASYON

6 Haziran 2018 11:40
-A

+A

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Habertürk televizyonunda katıldığı programda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
Bozdağ'ın açıklamaları:
 
KANDİL'E OPERASYON SİNYALİ
 
Türkiye, PKK terörü ile etkin ve kararlı bir mücadele yürütüyor. Terörle mücadelenin vakti zamanı olmaz. 365 gün yürütmemiz gerekiyor bu mücadeleyi. Taarruz politikası, terörü ininde vurma politikası terör örgütünün belini kırdı. Bugün itibarıyla terör örgütü planlı terör eylemi yapabilme kabiliyetini kaybetmiştir. Her yerde terörle başarılı bir mücadele yapıldı.
 
SEÇİMDEN ÖNCE OPERASYON OLACAK MI?
 
Şu anda Kuzey Irak'ta operasyonlar bugün başlamadı, uzunca bir zamandır orada birliklerimiz var, operasyonlar devam ediyor. Kandil terörün yuvası. TSK geçmişte de Kandil'e geniş kapsamlı harekatlar yaptı. Bundan sonra da ihtiyaç duydukça havadan, gerektiğinde karadan bu operasyonlar devam edecektir. Biz bunu çok net söylüyoruz. Biz bunu seçimden önce yapılır mı yapılmaz mı, eylem yapacaksa, o zaman bizim polisimiz seçim var, bir duralım diye terörle mücadele etmeyecek mi?
 
MÜNBİÇ MUTABAKATI
 
Bölgede Türkiye'nin beklediği adımlar atılmazsa Türkiye kendi göbeğini keseceğini Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekatları ile çok net gösterdi. Ya bunu yapacaksınız ya da biz yapacağız diyoruz.
 
GÜLEN'İN İADESİ
 
ABD FETÖ elebaşını himaye ediyor. Türkiye FETÖ elebaşını ABD'den eksiksiz istemiştir.
 
 
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 597 Oy (%29)

  • HAYIR : 702 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 752 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku