SARIGÜL: “TÜRKİYE’NİN YARISINDAN FAZLASINDA TEŞKİLATLANDIK”

Siyaset 24 Şubat 2021 14:32
Videoyu Aç SARIGÜL: “TÜRKİYE’NİN YARISINDAN FAZLASINDA TEŞKİLATLANDIK”
A
a
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Ankara’da yaptığı konuşmasında ülke genelindeki teşkilatlanma çalışmalarının büyük kısmını tamamladığını belirtti.
 
Ankara’da İl Başkanları toplantısında basın mensupları ile bir araya gelen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, önemli açıklamalarda bulundu. Sarıgül’ün konuşmasının başlıkları şöyle:
“ADALET SİSTEMİNDEKİ TIKANIKLIK ÜLKEMİZİN GELİŞMESİNİ ENGELLEMEKTEDİR”
“İktidara hazırlık merkezlerimizin başkanları çok kısa sürede büyük bir başarı elde ettiniz, bu yurttaşlarımızın sevgisinin bir göstergesidir. Mevcut siyasi aktörler kutuplaşmayı ortadan kaldırmak yerine daha da arttırma yönünde hareket etmektedirler. Demokratik bir toplumsal mutabakat oluşturmak yerine birbirleriyle kavga etmektedir bugünkü siyaset anlayışıyla ülkemizin yol alması mümkün değildir… Adalet sistemindeki tıkanıklık ülkemizin gelişmesini ve güçlenmesini önlemektedir. Öte yandan ekonomik kriz ve işsizlik, pandemide alınan eksik önlemler başta esnafımız olmak üzere birçok kesimin canını yakmaktadır… İktidar ne yazık ki toplumun çoğunluğunu ikna eden ortak bir uzlaşmaya dayanan çözümler üretmekte başarısızdır.”
“AKP’NİN REFORMLARI YAPACAK ENERJİSİ KALMAMIŞTIR”
Kamu yönetiminde, adalette, eğitimde, sağlıkta, tarımda, üretimde, sanayide ve daha birçok alanda ciddi reformlara ihtiyaç vardır. AKP’nin artık bu reformları yapacak, enerjisi kalmamıştır. Yurttaşlarımızın beklediği değişimleri ancak Türkiye Değişim Partisi gerçekleştirecektir. Kardeşlik ve huzur içinde bir arada yaşayan güzel Türkiye arzu ediyoruz, komşularıyla iş birliği içinde, barış ve mutluluk içerisinde yaşayan bir Türkiye arzu ediyoruz. Çiftçilerimizin, emekçilerimizin, girişimcilerimizin, sanayicilerimizin yüzünün güldüğü cennet vatan arzu ediyoruz. Konuşan, ön yargılardan kurtulan, çözüme inanan, dik duran bir Türkiye arzu ediyoruz. Birbiriyle kucaklaşan, yardımlaşan yarınlara umutla bakan bir Türkiye arzu ediyoruz. Adalet tam demokrasi arzu ediyoruz. Bütün vatandaşlarımızın eşit olduğu, her inancın birbirine saygı duyduğu bir Türkiye arzu ediyoruz.
“BİR TÜRKİYE ARZU EDİYORUZ”
Birbirini seven, birbiriyle kucaklaşan kültür mozaiklerini görmek istiyoruz.  Yarınlarından umutlu, kendi ülkesinde kendi işini kuran, fikirlerini korkmadan söyleyen gençleri görmek istiyoruz. Ülkemizde girişimci kadınları, tarladaki kadınları, fabrikadaki kadınları üniversitedeki kadınları görmek istiyoruz. Kadın cinayetlerinin olmadığı bir ülke, her alanda mutlu kadınları görmek istiyoruz. Bütün engelli yurttaşlarımızın çalışma hayatında sosyal hayatında mutlu olduğu sokakta iş yerinde engellenmediği bir Türkiye arzu ediyoruz. Bütün çocukların zengin fakir demeden iyi eğitim aldığı, fırsat eşitliğinden yararlandığı annelerin, babaların mutlu olduğu değişimin gerçekleştirdiği bir Türkiye arzu ediyoruz.

“BİZİM GÖREVİMİZ MİLLETE DOĞRULARI ANLATMAK”
“Bugün en önemli konumuz teşkilatlanmaktır. Teşkilatsız bir güç asla muvaffak olamaz sizler artık değiştirme teşkilatlarısınız, geleceğin milletvekilleri, bakanları sizlersiniz bu hedefe ulaşmak için gecemizi gündüzüme katmalıyız. Değişimi ev ev, kapı kapı herkese anlatacağız. Çevrenizdeki esnafla konusun, komşularınızla konuşun, değişimi anlatın, muhtarlarımızla yakın temas kurun, inanç ve kültür merkezleriyle, sivil toplum örgütleriyle temas kurun. Bizim görevimiz; milletimize doğruları anlatmak, yurttaşlarımızla sevgiyi ve bilgiyi açıkça paylaşın. Türkiye değişim istiyor değişimin öncüleri sizlersiniz artık ben yok biz varız Türkiye’nin en demokratik siyasi partisi biz olacağız, çok çalışacağız, çalışmaktan yorulmayacağız. Heyecanınızı görüyorum, geleceğin milletvekilleri de bakanları da başbakanı da buradan çıkacak.
“KALBİMİZ TÜM TÜRKİYE İÇİN ATIYOR”
Sadece 60 gün oldu Allah’ıma bin şükürler olsun bu kısa sürede Türkiye’nin yarısından fazlasında teşkilatlandık. Bu büyük başarıdır, bu büyük zaferdir. Bu zafer teşkilat başkanlarımındır, hepinizi kutluyor ve tebrik ediyorum. Sevgili il başkanlarım; çok büyük bir göreve talip olduk. Yükümüz ağır, görevimiz çetin ama sorumluluklarımızı biliyoruz. Teşkilat başkanlarım; sizin iman dolu, inanç dolu kalbiniz var, tıpkı logomuzdaki gibi kalbiniz tüm Türkiye için atıyor.
“TÜRKİYE’NİN DÜĞÜMLERİNİ BİZ ÇÖZECEĞİZ”
Ne demiş Mehmet Akif Ersoy; ‘Vadettiği günler gelecektir hakkın kim bilir belki yarın belki yarından da yakın’ Türkiye Değişim Partisi olarak biz halkın yolunda hakka giden erleriz Atatürk’ümüzün ilkelerini yaşatan neferleriz. Şimdiden bütün teşkilat başkanlarımı kutluyorum, Allah’ım bizi mahcup etmesin büyük yolculuk başlamıştır, ülkemiz bizleri bekliyor, anahtar biziz, Türkiye’nin düğümlerini biz çözeceğiz.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR