SANAYİ SİTESİ SORUSUNA YANIT VEREBİLEN YOK MU?

Gündem 13 Temmuz 2021 12:40
Videoyu Aç SANAYİ SİTESİ SORUSUNA YANIT VEREBİLEN YOK MU?
A
a
Mezitli’ye hayat suyu olması beklenen Sanayi Sitesi ile ilgili Büyükşehir Belediye Meclisi’nde dikkat çeken bir an yaşandı.
Küçük Sanayi Sitesi planı artık herkesin malumu. Yapılmak istenen 60 bin esnafı rahata kavuşturmak, bölgeye istihdam yaratmak. Tıpkı bugüne kadar yapılan sanayi siteleri gibi.
Ancak oybirliğiyle daha önceki yıllarda kabul edilen bu plan, bugün oy birliğine dahil olan belli başlı kişiler tarafından engellenmek isteniyor.
Hal böyle olunca işin içinde iş mi var diye insan sormadan edemiyor…
Bugünlerde yine Sanayi Sitesi ile ilgili tartışmalar Büyükşehir Belediye Meclisi’ne taşınmış vaziyette. Milliyetçi Hareket Partisi Büyükşehir Meclis Üyesi Bünyamin Önel, projenin ne denli önemli olduğunu, bölgeyi nasıl kalkındıracağını, esnafa derin bir “oh” çektireceğini, nasıl istihdam için alan açacağını tane tane anlatıyor. Ancak Önel’in sesi pek duyulmuyor ya da birileri tarafından duyulmak istenmiyor.
Büyükşehir Belediye Meclisi’ne sunulan raporla ilgili söz alan Önel, İmar Komisyon Başkanı Mahmut Tat’a bir soru yöneltiyor. Normal olanı basit bir soruya açıkça yanıt vermektir ama o yanıt gelmiyor. Başkan Tat, sessiz kalmayı tercih ediyor.
Önel, komisyon üyelerine yönelik sorduğu sorunun ve alacağı cevabın kayıtlara geçmesini de ifade ederek şu soruyu yöneltti:
“Bu binlik imar planı, beş binlik imar planına uygun mudur, uygun değil midir? Uygun veya uygun değildir desinler yeterli.”
Derin bir sessizlik ve topu başkasına atma… Kısaca soruya yanıt gelmedi. 
Peki bundan sonra ne olacak? Mersin’i ve Mezitli’yi ilgilendiren, halkın bölgedeki kalkınmasına vesile olabilecek bir konuda sorulan soruya yanıt vermemek halkı umursamazdan gelmek değil midir?
Bu bölgenin yararına olacak bir projenin tartışıldığı, seçilmişlerin koltuklarda oturduğu ve halka cevap vermesi gereken kişiler bir “evet” veya “hayır” cevabını neden veremezler?
Bunun adı bölgedeki 58 gayri menkul sahibini halk olarak görüp, 60 bin esnafı yok saymak mıdır?
Tehlikeli pozisyonlarda ekmek parasını çıkarmak için çabalayan 60 bin esnaf, nereye kadar görmezden gelinecek?
Soruyoruz... Ancak yanıt yok!
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR