Sağlar Öğretmenler Gününü Kutladı

CHP 23 Kasım 2020 14:24
Videoyu Aç Sağlar Öğretmenler Gününü Kutladı
A
a
Devlet ve Kültür eski Bakanı, CHP 26. Dönem Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, "Sevgili öğretmenlerimiz ne yazık ki pademi nedeni ile öğrencilerinizden ayrı bir öğretmenler günü geçirmek zorundasınız. Ama biliyoruz ki bu zor günler de geçecek. Sizler yine öğrencilerinize, onlar ise öğretmenlerine kavuşacaktır. Gelecek nesil yine sizin eseriniz olacaktır" dedi.

Devlet ve Kültür eski Bakanı, CHP 26. Dönem Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Sağlar, Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesinde, ülkelerin kalkınması ve milletlerin hayatında eşsiz bir yere sahip olan öğretmenlerin bütün toplumlarca tarihin her döneminde büyük bir saygı gördüğünü söyledi.

 Sağlar mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Gerek kültürümüzde, gerekse sosyal yaşamımızda çok büyük saygı ve sevgi duyduğumuz öğretmenlerimiz, hepimizin başının tacıdır. Biliyoruz ki; bizi aydınlık yarınlara ancak çocuklarımıza iyi bir eğitim sağlayacak öğretmenlerimiz taşıyacaktır. Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk "Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir. Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Gelecek gençlerindir. Gençler de öğretmenlerin eseridir" diyerek, öğretmenlik mesleğinin önemini vurgulamıştır. Ülkemizin dört bir köşesinde bu önemli görevi icra ederek ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayretinde olan öğretmenlerimizin, toplumsal anlamda gereken tüm önem ve özeni hak ettikleri inancındayım. Bu vesile ile Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Türkiye Cumhuriyeti'ni ve Türk milletini hürriyet ve bağımsızlık içinde sonsuza kadar savunacak ve yaşatacak nesilleri yetiştirmek için fedakarca çalışan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyor, bu uğurda şehit düşen, ebediyete intikal eden bütün öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR