Sağlar’dan 19 Mayıs Mesajı

CHP 18 Mayıs 2021 14:21
Videoyu Aç Sağlar’dan 19 Mayıs Mesajı
A
a
Eski Devlet ve Kültür Bakanı, CHP 26. Dönem Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını nedeniyle bir mesaj  yayınladı. 
  Sağlar mesajında, “Mustafa Kemal Atatürk’ün her zaman inandığı ve en çok güvendiği Türk gençliğine arman ettiği 19 Mayıs’ın 102. yıl dönümüne birlikte ulaştık. Kurtuluşun, kuruluşun ve aydınlık bir geleceğe olan inancın başlangıç noktası olan 19 Mayıs, bir ulusun bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğinin bütün dünyaya ilanıdır. Bu dik duruş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir 19 Mayıs günü Samsun’a gidişiyle başlatılmış, dalga dalga yayılmış, milletimizin ortak var oluş mücadelesine dönüşmüştür. Vatan bu inanç ve azimle kurulmuştur. Sonrasında ise 19 Mayıs, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlerimize bayram olarak armağan edilmiştir. Ancak emperyalistlere acılan kurtuluş savaşının ilk adımını attığı Samsun da bugün Atatürk anıtından Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının adını silen Laik demokratik Türkiye Cumhuriyetine kin duyan yöneticilerin varlığından hicap duymaliz. Anlasilan o ki AKP iktidarınin Atatürk'e olan düşmanlığı artık iyice ayyuka çıkmış durumda." 

 Bu düşüncelerle başta geleceğimizin teminatı olan sevgili gençlerimiz ile tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehit ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR