Sağlar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 82. Ölüm Yıl Dönümü Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı

Mersin 9 Kasım 2020 11:42
Videoyu Aç Sağlar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 82. Ölüm Yıl Dönümü Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı
A
a
CHP'li Sağlar, 
"ATATÜRK, BAŞARILARI, ÖNGÖRÜLERİ, ESERLERİ VE İNKILÂPLARIYLA TARİHİN AKIŞINI DEĞİŞTİRMİŞTİR"

Devlet ve Kültür eski Bakanı, CHP 26. Dönem Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 82. ölüm yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.  

Sağlar, ''10 Kasım, Türk Milleti için Atatürk'ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda O'nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı gösterme günüdür'' dedi. 

Sağlar, Atatürk'ün ölüm yıl dönümü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, bir kez daha rahmet, minnet ve şükran duyguları ile andıklarını bıraktığı eserin büyüklüğünü daha iyi anladıklarını söyledi. 

Kurtuluş Savaşı'na liderlik eden Atatürk'ün, başarıları, öngörüleri, eserleri ve inkılâplarıyla tarihin akışını değiştirdiğini belirten Sağlar, mesajında şunları kaydetti:  ''10 Kasım, Türk Milleti için Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda O’nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı gösterme günüdür. Türk Milleti, yüksek bir ruh ve şuurla sahip çıktığı Cumhuriyeti, daha iyi bir geleceğe taşıma azim ve kararlılığında olacaktır. Türkiye’mizi daha güçlü, daha müreffeh, daha etkin, uluslararası sorunlarda sözü dinlenir bir ülke haline getirme yolunda atılan her adımın, Atatürk’ün aziz hatırasına en anlamlı saygı olduğuna inanıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin gönlünde ölümsüzleşen, Milli Mücadelemizin eşsiz önderi, büyük komutan, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 82. yılında rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR