Sağlar, Cumhuriyet Bayramını Kutladı

Mersin 28 Ekim 2020 17:17
Videoyu Aç Sağlar, Cumhuriyet Bayramını Kutladı
A
a
Devlet ve Kültür eski Bakanı, CHP 26. Dönem Mersin Milletvekili Fikri Sağlar,  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir Kutlama Mesajı yayınladı.

Sağlar, "Türk milletinin yeniden doğuşu ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin 97. yıldönümünü gururla ve kıvançla kutlamaktayız. 
Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferidir. Cumhuriyet; dili, bayrağı, marşı ve başkenti, temel nitelikleri ile ülkesi ve milletiyle bölünemez bütünlüğü ifade eder. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının önderliğinde, yaşanılan tüm zorluk ve sıkıntılara karşın inanç ve kararlılık örneği olarak kazanılan Cumhuriyetimizi, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için el birliği ile çalışmak, milli ve manevi değerlere sahip çıkmak hiç şüphesiz ki vatandaş olarak hepimizin sorumluluğundadır. 
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin banisi Büyük Önder Atatürk’ü ve de silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yâd ediyor tüm Hemşehrilerimizin ve Aziz Milletimizin Cumhuriyet Bayramını en kalbi duygularla kutluyorum" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR