Sağlar, "GERÇEK VERİLER AÇIKLANMIYOR"

Mersin 25 Kasım 2020 13:28
Videoyu Aç Sağlar, "GERÇEK VERİLER AÇIKLANMIYOR"
A
a
Devlet ve Kültür eski Bakanı, CHP 26. Dönem Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'' dolayısıyla mesaj yayınladı.

Sağlar, "Ülkemizde, kadına yönelik şiddet konusunda istatistiki veri eksikliği bulunmaktadır. Bu yüzden kadına yönelik şiddet görünür hale gelememekte ve toplum bilincinde yeterince yer alamamaktadır.Gerçek veriler ne yazık ki paylaşılmamaktadır. Kadın örgütleri yaprıkları araştırmalarda devletin açıkladığı verilerin aksine kadına yönelik yaşanan şiddetin her geçen gün arttığını gösteriyor. Bunun yanı sıra çeşitli nedenlerle gizlenmiş, örtülmüş ve bildirimi yapılmamış çok sayıda şiddet uygulaması olduğu da bilinmektedir. Bütün bunlar, sanılanın ve bilinenin aksine, ülkemizde bu sorunun önemli bir boyutta olduğunu göstermektedir" dedi.

"Ne yazık ki ülkemizde, şiddet mağduru kadınlar maruz kaldıkları şiddeti ilgili kurumlara bildirmekten, ihbar etmekten çekinmekte, genellikle bu şiddeti kabullenip saklama ve susma yoluna gitmektedirler" diyen Sağlar," Kadınların toplumsal rol ve statülerinin yükseldiği, eğitim, sağlık, sosyal güvenlik gibi temel hizmetlere kolay ulaşabildiği, üretime, yönetime katılma imkanlarının ve kalkınma sürecine katkılarının arttığı, eşitlikçi, demokratik bir toplum için; her şeyden önce kadına yönelik her türlü şiddetin sonlandırılmasına dönük adımlar atılması ciddi bir gerekliliktir" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR