Sağlar: “Cumhuriyetimizi, İlelebet Korumak ve Yaşatmak Hepimizin Görevidir”

Gündem 9 Kasım 2021 21:44
Videoyu Aç Sağlar: “Cumhuriyetimizi, İlelebet Korumak ve Yaşatmak Hepimizin Görevidir”
A
a
Devlet ve Kültür eski Bakanı, CHP 26. Dönem Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, 10 Kasım Atatürk’ü anma gününün 83. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Fikri Sağlar mesajında: “Vefatının 83. Yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mutafa Kemal Atatürk'ü, rahmetle ve şükranla anıyoruz.
 

Tüm dünyaya Tük Milleti'nin esaret altında tutulamayacağını bir kez daha gösteren, çok zor şartlar altında bir cihan imparatorluğunun küllerinden yeni bir devlet inşa eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, ne kadar büyük bir devlet adamı olduğunu görmekteyiz. Bugün bizlere düşen görev ise; geleceğe güvenle bakabilmek için milletçe birlik ve beraberlik içerisinde daha çok çalışmak ve geçmişimizden güç alarak, Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet hedefine ulaşmaktır. Atatürk’ün emaneti olan Cumhuriyetimizi, ilelebet korumak ve yaşatmak hepimizin görevidir.
 

Bu duygularla, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ebediyete uğurladığımız bütün gazilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR