Sağlar: “14 Mart Tıp Bayramı’nı İçtenlikle Kutluyorum”

Mersin 13 Mart 2021 14:04
Videoyu Aç Sağlar: “14 Mart Tıp Bayramı’nı İçtenlikle Kutluyorum”
A
a

Devlet ve Kültür eski Bakanı, CHP 26. Dönem Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Sağlar mesajında: “ Sağlıklı yaşamak en temel haktır. Tıp biliminin amacı ise tüm insanların daha sağlıklı yaşamalarına imkân sunarak vatandaşlara hizmet etmektir. İnsanlığa bu temel ilkeden yararlanma imkânını sunanlar, gecesini gündüzüne katarak hayatlarını insan sağlığına adamış olan sağlık çalışanlarımız ve onurlu mesleklerini icra eden hekimlerimizdir. Yaşam içerisinde değişik statülere sahip olan hekimlik mesleği, insanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı amaç edinen yaklaşımıyla, kutsal, saygın ve onurlu bir meslektir.
Sağlığımızı emanet ettiğimiz hekimlerimizin, günümüzün zor şartlarına rağmen mesleklerini yılmadan icra etmesi hepimiz tarafından bilinen bir gerçektir. “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hekimlerimize olan inancının isabetliliğini, bu özel günde bir kez daha görüyor ve anlıyoruz. 
Her türlü olumsuz şartlarda görevini yapmaya çalışan, gece gündüz demeden fedakârca mesleğini icra eden sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddet olaylarını kınıyorum. Koronavirüs sürecinin başkahramanları sağlıkçılarımız biliyoruz ki çok yoruldular. Bu yüzden vatandaşlar olarak bizler sağlıkçılarımız ve kendimiz için maske mesafe ve hijyen kurallarına uymalıyız. 
Bu duygu ve düşüncelerimle insan yaşamına değer veren ve bu uğurda mesleki ve yaşamsal değerlerine bağlı kalan hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum. İnsan sevgisiyle örtüşen hayat anlayışlarının devamı nedeniyle tebrik ediyorum” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR