Sağlar, “HEPİMİZİN BİRER ENGELLİ ADAYI OLDUĞUMUZU UNUTMAMALIYIZ”

CHP 2 Aralık 2020 22:14
Videoyu Aç Sağlar,  “HEPİMİZİN BİRER ENGELLİ ADAYI OLDUĞUMUZU UNUTMAMALIYIZ”
A
a
Devlet ve Kültür eski Bakanı, CHP 26. Dönem Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, “Engellilik, yalnızca engellilerin ve onların ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık problemi değil, toplumsal yönleriyle hepimizi çok yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir durumdur” dedi.

Devlet ve Kültür eski Bakanı, CHP 26. Dönem Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Engelli bireylerinde herkes gibi sağlık, çalışma ve eğitim gibi temel hak ve özgürlüklerden yararlanma ve normal bir hayat sürme hakkına sahip olduğunu söyleyen Sağlar, “ Özellikle eğitim kurumlarının engelli vatandaşlarımızın sosyalleşmesi ve topluma kazandırılmasında önemli bir rolü bulunmaktadır. Engelli bireylerin çok önemli temel haklardan biri olan eğitim hakkından da eşitlik içerisinde yararlanabilmeleri yolunda üniversitelere ayrıca önemli görevler düşmektedir. Hepimiz birer engelli adayıyız. Bu nedenle toplumumuzun birer parçası olan engelli bireylerimiz için daha duyarlı ve bilinç düzeyi yüksek bir toplum olmalı, bunun için gayret göstermeliyiz. Engellerin kaldırıldığı bir dünya temennisi ile tüm engelli bireylerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü tebrik ediyor; aileleri ve sevdikleriyle sağlıklı bir yaşam ve engelsiz bir dünya dileyerek saygı ve sevgilerimi sunuyorum" ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR