Tümer Metin ile ilgili haberleri yalanladı

Röportaj21 Mayıs 2014 18:40
Tümer Metin ile ilgili haberleri yalanladı
A
a

MANİSA’nın Soma İlçesi’ndeki maden faciasından sağ kurtulan işçi Murat Yalçın, eski futbolcu Tümer Metin’in kredi borçlarını ödediği ile ilgili yayınlanan haberlere tepki gösterdi.

Manisa’nın Kırkağaç İlçesi’nde oturan maden işçisi 36 yaşındaki Murat Yalçın, Soma’daki maden kazasından sonra sedye kirlenmesin diye çizmelerini çıkarmayı isteyince Türkiye’nin gündemine oturdu.
 
Kaza ardından çok sayıda ’Geçmiş olsun’ telefonu aldığını belirten Yalçın, eski futbolcu Tümer Metin ile konuşup konuşmadığını hatırlamadığını dile getirdi.
 
SÖYLENTİLERİ DUYUNCA BÖYLE TEŞEKKÜR ETMİŞTİ
 
 
Gazete ve bazı internet sitelerindeki haberleri okuyan Murat Yalçın, Tümer Metin’in kredi borçlarını ödeyeceği ile ilgili iddiaların gerçek olmadığını açıkladı.
 
Haberleri okuyunca çok şaşırdığını belirten Murat Yalçın, şöyle dedi: "Kendisi beni aramış olabilir ama benim kredi yada ev gibi bir borcum yok. Evimin ufak tefek masrafları oluyor ama kendi borcumu ödüyorum. Bana yardımcı olacağını söylemiş, kendisine teşekkür ederim."
 
Murat Yalçın’ın kardeşi Ayhan Yalçın ise, ağabeyi hakkında çıkan yanlış haberlerin tüm aileyi üzdüğünü anlatırken, "Ağabeyimle röportaj yapıldığında ’kardeşim Ayhan Yalçın’ın borcu var’ dedi. Belki bundan da yanlış anlaşılmış olabilir. Her gelen habercinin para verdiği söyleniyor. Bunlar bizleri çok üzüyor, üzüntümüz büyük. Türkiye yasta, biz yastayız, içimiz yanıyor. Lütfen böyle yalan yanlış haberler yapılmasın" diye konuştu.
 
Herhangi birinden maddi destek almadıklarını vurgulayan Yalçın, sadece Kırkağaç Belediyesi ve Kırkağaç Kaymakamlığı’ndan yardımlar yapıldığını ekledi.
 
TÜMER ZİYARETE GELECEK
 
Murat Yalçın, eski milli futbolcunun çarşamba günü ziyaretine geleceğini söyledi. Murat Yalçın, "Tümer Metin’i karşılayacağım. Duyarlılığından dolayı teşekkür ediyorum" dedi. Bu arada Tümer Metin’in, ilk andan itibaren Murat Yalçın’ı defalarca arayıp moral verdiği ortaya çıktı. Çok sayıda ’Geçmiş olsun’ telefonu alan Murat Yalçın, kendisiyle birkaç kez görüşenin eski milli futbolcu Tümer Metin’i olduğunu önce algılayamadı. Tümer Metin, hem Murat Yalçın hem de aile fertleriyle görüşerek yanlarında olduğunu, çarşamba günü Soma’da onları ziyaret edeceğini söyledi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR