PM Üyesi Aylin Nazlıaka, CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı’na adaylığını açıklayacak

CHP 6 Ağustos 2020 16:36
Videoyu Aç PM Üyesi Aylin Nazlıaka, CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı’na adaylığını açıklayacak
A
a

CHP Parti Meclisi Üyesi Aylin Nazlıaka, 6 Ağustos'ta saat 16.00'da CHP Genel Merkezi'nde düzenleyeceği basın toplantısı ile Kadın Kolları Genel Başkanlığı'na adaylığını duyuracak.

CHP’nin 37. Olağan Kurultayı'nda PM’ye seçilen Aylin Nazlıaka, iktidara giden yolda kadınlarla birlikte yürümek ve CHP’yi kadın mücadelesinin öncüsü yapmak için aday olduğunu açıkladı.

Türkiye’nin birçok ilinden kadın kolları başkanlarıyla birlikte Kadın Kolları Genel Başkanlığı adaylığını açıklamaya hazırlanan Nazlıaka, İstanbul Sözleşmesi'nin tartışıldığı, kadına şiddetin artarak devam ettiği bugünlerde kadınların seslerinin daha çok duyulması ve siyasette kadınlara daha fazla alan açılması için mücadele vereceğini kaydetti.

Kadın kollarıyla yapacakları çalışmaların yalnızca parti içinde sınırlı kalmayacağını vurgulayan Nazlıaka "CHP Kadın Kolları, kadınların mücadelelerinde daha aktif ve öncü bir rol oynayacak. Bunun için elimizden geleni yapacağız. Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağımız bu iktidar yolunun öncüsü ve lokomotifi kadın örgütlerimiz olacak. Kadınların mücadelesine güç verip onlardan güç alacağız" dedi.

Nazlıaka 6 Ağustos'ta saat 16.00'da CHP Genel Merkezi'nde yapacağı toplantı ile adaylığını duyuracak

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR