CHP

Özkün, CHP’nin kuruluş yıldönümünü kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi Yenişehir İlçe Yöneticisi ve Siyaset Bilimci Metehan Özkün, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 96. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Özkün, CHP’nin kuruluş yıldönümünü kutladı

8 Eylül 2019 15:55
-A

+A

Özkün yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:
 
“Cumhuriyetimizin kurucu partisi ve ülkemizin birleştirici gücü Cumhuriyet Halk Partisinin 96. yıl dönümünü büyük bir kıvanç içinde kutlamaktayız. 
 
Cumhuriyetin ilk yıllarında modern, çağdaş ve laik Türkiye'nin temellerini atan partimiz aynı zamanda ülkenin ekonomik kalkınmasında da büyük pay sahibidir. Ayrıca kurulduğu günden bugüne kadar süren hak ve hukuk mücadelesi, faşist ve dikta devlet politikalarının uygulandığı her yerde karşı bir güç olarak varlığını daima hissettirmiştir.
 
Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkenin ve değerlerinin sigortasıdır. Milletin ve bağımsızlığın sesidir. Ulus olma ve Milli birlik bilinciyle her kesimi, her vatandaşı kucaklayan büyük bir çınardır. Tüm partililerimizi ve yoldaşlarımızı saygı ile selamlarken, 
Partimizin kurucusu ve Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, partimizin ikinci Genel Başkanı merhum Sayın İsmet İnönü’yü saygı ve rahmetle anıyorum.”
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku