Mersin

ÖZKAN’IN 10 KASIM MESAJI

CHP Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adayı Ali Galip Özkan, Atatürk’ün, egemenliği kayıtsız şartsız millete ait bir yetki olarak gören anlayışının, Türkiye’nin bugün sahip olduğu demokratik rejim açısından belirleyici bir öneme sahip olduğunu vurguladı.

ÖZKAN’IN 10 KASIM MESAJI

8 Kasım 2018 11:47
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adayı Ali Özkan, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 80. yıldönümü dolayısıyla anma mesajı yayınladı.
Özkan, "10 Kasım aynı zamanda, Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte yaşayacak olan Büyük Önder Atatürk’ü anma ve düşüncelerini anlama günüdür. Tarihimizin en zor dönemlerinde milletine ve bağımsızlığımıza olan inancını yaşatan büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk mücadeleci kimliği ile dünyanın gördüğü askeri bir deha olmanın yanında büyük bir liderdir.
Atatürk’ün, egemenliği kayıtsız şartsız millete ait bir yetki olarak gören anlayışı, ülkemizin bugün sahip olduğu demokratik rejim açısından belirleyici bir öneme sahiptir. 
Bugün de dün olduğu gibi Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün devrimlerinin ışığında, bağımsızlığımızdan ödün vermeden cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatacağız.
Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnet ve şükran ile anıyorum" dedi.
 
Anahtar Kelimeler : ÖZKAN’IN 10 KASIM MESAJI,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Erol Aydın 8 Kasım 2018 14:10

Türk’ün Atatürk gibi bir lideri varken başka liderler aramaya, başka ideolojilerin peşinde koşmaya hiç gerek yoktur. Kendi ülkelerini ortaçağ bataklığına gömenler ya da her türlü sınıfsal ideoloji içeren liderler Türk gencinin lideri olamazlar. Gerçek aydınlığa ulaşmak, tavizsiz bir şekilde Atatürk ilke ve devrimlerini uygulamaktan geçer. Bu yol, aklın ve bilimin yoludur. Büyük Atatürk, Türklüğün manevi güneşi olmaya kıyamete kadar da devam edecektir. Yeterki kadrini kıymetini bilen yöneticileri seçebilelim. Galip Ağabeye bu yolda başarılar diliyor ve canı gönülden destekliyorum.

Cevapla
ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 610 Oy (%29)

  • HAYIR : 716 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 763 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku