ÖZGÜR KOCAPINAR YAZDI

Mersin 9 Ekim 2020 19:06
Videoyu Aç ÖZGÜR KOCAPINAR YAZDI
A
a

ÖZGÜR KOCAPINAR YAZDI

Mersin için yapılacak her doğru yatırımın, hizmetin, iyiliğin yanında olmak bir vatandaşlık görevdir.

Gazeteci olabiliriz, eğitimci, meclis üyesi, esnaf ya da sanayici…

Önce vicdanlı olacağız. Ahlaklı olacağız ve kişiliğimizle karşılığımız olacak.

İnsan kendi çıkarını her şeyin üzerinde tutarsa, karşısındakilerde ona göre tavrını geliştirir.

Not verirken, üzerine bir çizik atar ve bir hiç eder!

İnsanlar; bu tür “dengesiz ve densiz” kişiliklerle iletişim kurmaya çalışırken, bu “iğrenç” yaklaşımlarını elbette göz önünde tutmak durumunda kalır. Bu yaşamın deneyiminden çıkarılan somut gerçeklerdir.

Ucuz kabadayılık, ucuz şantajcılık, ucuz söylemlerle hiç kimse istediğini elde edememiştir.

İşin ilginç tarafı, bu “zayıf ve ucuz karakterler” ufaldıkça kendilerini dünyanın merkezi sanmaya başlarlar.

Biz gazetecilerin; bu tür kırılan, kırıldıkça ufalan, ufaldıkça bir hiç olan “karton gazeteciler, çakma sanayiciler, nankör siyasetçi tüccarlar” la bir işimiz olmaz.

“Laf uçar, kervan yürür” misali… Anlayana!

Neyse, konumuz Mersin…

Mersinde çok seviyesiz kışkırtmalar olsa da, çok olumlu gelişmelerde oluyor. Havaalanı bu defa sanki bitirilecek gibi. Bakanımız Sayın Lütfü Elvan’ın gayret ve çabalarıyla mutlu sona ulaşmak üzereyiz. Valimizin çabalarıyla yeni sanayi bölgeleri oluşturuluyor. Bu sanayi alanlarına aşırı talebinde olduğu söyleniyor.

Hızlı demiryolu ise, ayrı bir müjdeli haber. Havayolu, demiryolu, liman, karayolu…

Ah! Bir de şu Çeşmeli- Taşucu otobanı ihalesi yapılarak tamamlansa, Mersinin keyfine diyecek lafımızda kalmayacak!

Bu arada Mersin Büyükşehir Belediyesini ve Sayın Vahap Seçer’i de 1 Hazirandan itibaren dikkatlice izlemeye çalışıyoruz.

Artık herkes şuna inanıyor. Başkan Seçer bu işin üstesinden anlının akıyla çıkacak…

Hem de tüm yaygaralara, şantajlara rağmen. Çünkü Başkan Seçer işini yapıyor, mahalleleri geziyor ve vatandaşın sorunlarını yerinde tespit ediyor. Başlattıkları çalışmaları anlatıyor. Bitirdiği ve halkın hizmetine sunduğu hizmetleri gururla anlatıyor.

Özellikle kırsal kesimde yaptığı köy yollarından dolayı, büyük methiyeler alıyor. Hem de Seçer’e oy vermemiş kesimden geliyor bu övgüler.

Başkan Vahap Seçer, kendisine ayak bağı olmaya yeltenenleri de hiç tınlamıyor! Yoluna devam ediyor. Ha bu arada şunu da ifade edeyim. Dün Büyükşehir Belediye Meclisi, MEŞOT (OTOGAR) esnafının birikmiş borçlarını yapılandıran bir kararı oy birliğiyle kabul etti. Güzel bir müjde oldu aslında.

Bu Pandemi döneminde bu tür soluk aldırmalar çok gerekli adımlardır. Bu konuda Başkan Seçer ve tüm meclis üyeleri doğru bir karar aldılar.

Bu alınan karar bazılarının hoşuna gitmemişe benziyor. Bazıları da neden af niteliğinde böyle kararlar alınıyor diye itiraz ediyor. “Biz vergi ödüyoruz, Otogar esnafı ise borcunu ödememekte direniyor ve yapılandırma istiyor. Bu haksızlıktır” diyenlerde oluyor.

Bazıları da borcunu ödememek için bu kadar İyi niyetle alınan karara itiraz ediyor. Hatta bazıları işi medya ayağıyla “şantaja” vardıracak şekilde olayı çarpıtmaya çalışıyor.

Başkan Seçer’in bazı çatlak seslere ilgisiz kalarak yoluna devam etmesi, hizmetlerini anlatması en doğru olanıdır.

Ayrıca bu şehirde kimin ne olduğu, ne yaptığı, ticari ahlakının seviyesi, medya içindeki konumu, itibarsızlığı ve ilkesizliği biliniyor. Bu durumda olanların içine düştükleri komik durum da herkes görüyor ve biliyor.

Hele bazı ortamlarda başkana laf atanların siyasi duruşlarını, gazetecilik anlayışlarını, ticari gevşekliklerini gördükçe ve başkanın da bunları tınlamamasını görünce açıkçası; Oh be diyoruz…

Başkan Seçer’ in doğru yolda olduğunu, herkes gibi bizde görüyor ve Mersin adına umutlanıyoruz.

ÖZGÜR KOCAPINAR

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR