ÖZÇERİT: “KADINLAR İÇİN YASAL DÜZENLEMELER HIZLA HAREKETE GEÇİRİLMELİ”

Gelecek Partisi 25 Kasım 2020 15:45
Videoyu Aç ÖZÇERİT: “KADINLAR İÇİN YASAL DÜZENLEMELER HIZLA HAREKETE GEÇİRİLMELİ”
A
a
 Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Gelecek Partisi Mersin İl Teşkilatı tarafından basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda basın açıklamasını okuyan Kadın Kolları İl Başkanı Zarife Özçerit, “Yasal düzenlemeleri hızla harekete geçirmedikçe kadınlarını özgürlükleri, yaşam hak elinden alınmaya devam edeceğine inanıyoruz” dedi
 Gelecek Partisi Mersin İl Kadın Kolları tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde basın toplantısı düzenlendi. Gelecek Partisi Mersin İl Başkanı Hamit Karış’ın da katıldığı toplantıda basın açıklaması İl Kadın Kolları Başkanı Zarife Özçerit tarafından okundu. Kadına yönelik şiddete karşı yasal sürecin etkin kullanılması gerektiğine dikkat çekilen açıklamada:
“VİCDANIMIZI KANATAN OLAYLARLA KARŞI KARŞIYAYIZ”
 “Bugün 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü, böyle insanlık onurunu yaralayan bir mesele için değil de kadın haklarında yaşayan güzel gelişmeleri nasıl daha iyi getirebileceğimizi konuşmak isterdik. Fakat, her gün siz değerli basın mensuplarının da toplumu bilgilendirdiği haberlerde, sosyal medyada ne yazık ki kadına karşı şiddetin boyutlarını yansıtan, vicdanımızı kanatan olaylarla karşı karşıyayız.
“391 KADINIMIZI CİNAYETE KURBAN VERDİK”
  Ülkece COVİD-19 salgınıyla mücadele ettiğimiz, hayatta kalmak için azami çaba sarf ettiğimizin günlerde kadınlar artı olarak kendilerini korumak, hayatlarını kurtarmak için tek başlarına mücadele etmeye devam ediyor. 2020 yılı sona ermeden cinayete kurban verdimiz kadın sayısı 391’e ulaştı. Her 3 günde 2 kadın gördüğü şiddet yüzünden hayatını kaybediyor. Geçen hafta bir günde 4, ertesi gün5 kadının öldürüldüğü haberlerini okuduk. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, tüm dünyada bireysel şiddete en fazla maruz kalan kesim ülkemizde de olduğu gibi kadınlar oluşturuyor. 
 “YASAL DÜZENLEMELER HIZLA HAREKETE GEÇİRİLMELİ”
 Gelecek Partisi olarak bu konuda toplumu bilinçlendirmek, yasal düzenlemeleri hızla harekete geçirmedikçe kadınlarını özgürlükleri, yaşam hak elinden alınmaya devam edeceğine inanıyoruz. Bu inançla Gelecek Partisi olarak, bütün Türkiye’de ve ilimizde kadına şiddet konusunda her türlü öncü çalışmayı hayata geçirmeye, hükûmetten muhalefete herkesle el birliğiyle bu konuyu çözmek için atılacak bütün adımlarda yer almaya hazırız. Söz konusu şiddete uğrayan kadınlarımızsa, bizim için gerisinin hiçbir önemi yoktur.
“KADINLAR SÖZDE DEĞİL ÖZDE KORUNMAK İSTİYOR”
 Bu düşünceden hareketle, Gelecek Partisi Kadın Politikalarından sorumlu Genel Başkanlığımızın 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde sorunu yaşayanların, kadınlarımızın ne istediğine dikkat çeken bir kampanya hazırladı. Kampanyada kadınların temel insani taleplerine yer verilirken her şeyden önce yaşamak istedikleri ön plana çıkarılarak, kadınların yasalara sözde değil özde korunmak istekleri vurgulandı. 
“DEĞERLİ BASIN MENSUPLARINA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”
 İlimizde kadına şiddetle ilgili yaptığımız bütün haberlerin toplumu bilinçlendirmeye ve dönüştürmeye, yani, kadınların hayatta kalma mücadelesine büyük bir katkısı var. Onların verdiği mücadeledeki bu değerli katkılarınız için siz değerli basın mensuplarına teşekkür ediyoruz. Bugün Gelecek Partisi olarak ortaya koyduğumuz çalışmanın ellerinizde daha da kıymetleneceği bilinciyle sizlere emanet ediyoruz” ifadeleri kullanıldı
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR