ORTAÇAĞ ZİHNİYETİ!

Mersin 31 Aralık 2020 16:48
Videoyu Aç ORTAÇAĞ ZİHNİYETİ!
A
a

Yazıklar olsun…

Utanmazlar!

İsrafçılar!

Bu lafları, bir partinin İl Başkanı kamuoyuna açıklama yaparak söylüyor.

Söylüyor ama bu laflarla da kapasitesini,  zihniyetini, hıncını da açıkça göstermiş oluyor.

Neymiş!

Mersin Büyükşehir Belediyesi, yılbaşı nedeniyle, Büyükşehir Meclis üyelerine Kadın Kooperatifinin ürettiği ürünlerden bir sepet yaparak adreslerine göndermiş.

Sepetin içinde Nar, kavrulmuş yemiş, Mut taşhan kadın üreticilerinin ürettiği reçel ve yine Silifkeli kadınların ürettiği bir şişe şarap varmış.

“Vicdansız,  ahlaksız,  utanmaz, israfçı” laflar edilerek kamuoyunu sözde Büyükşehir aleyhine kışkırtmaya çalışmanın dayanağı, işte bu sepet.

Ne kadına saygı var, ne emeğe,  ne de Mersin değerlerine!

Evet, yazıklar olsun!

Hey sizin gibi Utanmazlar!

Evet, israfçılar,  ikiyüzlüler,  kıskançlar ve de ortaçağ karanlığının hurafelerle yaşamını zincirleyen çapsızları!

Bir damla suda kıyamet koparan cambazlar!

İsraf dediğiniz şey, 1,5 yılda sizin eseriniz olan MHP’li Kocamaz’ın bıraktığı 3 milyarlık borcun, 1 milyarını ödeyerek belediyeyi israftan kurtaran Belediye Başkanı Vahap Serçer’dir.

Utanmaz dediğiniz şey, geçmiş dönemin her türlü cambazlılarını yapan, işçiyi sokağa atarak mağdur eden,  savurganlık içinde belediyeyi şaibelerle yöneten kişilerdir. Ve buna ortak olan ve aynı partide siyaset yaparak ses çıkarmayanlardır.

Vicdansızlık, 20 yıl Tarsus belediyesini yönetip, bir köy konumundan kurtaramayanlar ve buna siyaseten kol kanat gerenlerdir.

Sizlerin hiçbir şekilde bir tek laf bile etmemeniz lazım. Son aylarda ayrılsanız bile, 4 yıl “aynı yastığa” baş koyarak, “yolsuzluk ve haksızlıklara” ortak oldunuz ve ses çıkarmadınız.

Ayrıldıktan sonra veryansın etmeye başladınız! Bunları sağır sultan bile biliyor.  Geçmiş dönemin yolsuzluk iddiaları hala konuşulurken, siz eski ortakların konuşma hakkı bile olmamalı.

Vicdan, utanma, israf kelimelerini ağzına almaması gerekenlerin, bugün bu söylemlerle ortaya çıkmaları bir talihsizliktir.

Nezaket ölçülerinde kadın kooperatifinin ürettiği ürünleri bir sepete bırakarak meclis üyelerine göndermek utanmazlık değil, bu emeğe saygısızlık göstererek tepkileşmek açıkçası utanmazlık ve cehalettir!

Nezaket kurallarının, emeğin, dayanışmanın ürünü olan bu yılbaşı sepetini, sadece bir şişe şarabın etrafında siyasete alet etmek, “az gelişmiş beyinlerin”, az gelişmiş şablonlarıdır!

Sepet eve geldiğinde; içinde kullanabileceklerini alırsın, kullanmayacaklarını da bir tarafa bırakır ya da çöpe atarsın.

Aynı partinin neferleri olarak milyar borçları bırakarak ve borçlanmayı engelleyerek Mersinin önünü tıkayacaksınız ve sonrada, Kadınların ürettiği ürünleri bahane ederek figan edeceksiniz!

Bu bakış açısı “ortaçağ zihniyetinden” ne farkı var?

Bu zihniyette olanların, siyasetin ne kadar gerisinde ve esiri olduklarını görmemek için, çok saf olmak gerekir.

Evet, yazıklar olsun!

Kime?

Aynı partinin ortak neferleri olarak, önceki dönem Büyükşehir Belediyesini aşırı israfla borç altında bırakanlara.  Kul hakkını yiyenlere, halkın parasını çarçur edenlere yazıklar olsun!

Mersin;  modern, demokrat, çağdaş insanların çoğunlukta olduğu ve hoşgörü kültürüyle, tüm Türkiye’ye rol model olabilecek bir şehir.

Mersin; bir şarap şişesi etrafında dans ederek siyaset yapanların, çok gölgede kalacakları ve karşılıklarının olmadığı bir şehir.

Mersin; kimin kul hakkını yediğini, kimin israfçı olduğunu, kimin utanmaz olduğunu, kimin vicdandan yoksun olduğunu çok iyi ayırt edebilecek, olgun insanların yaşadığı bir şehir.

Mersin;  hizmeti engellemek için kimlerin siyasetin esiri olduklarını bilen bir şehirdir.

Kimse kimseyi kandırmasın ve çapsız siyaset yapmasın! Konya gibi, bazı muhafazakâr şehirlerde içki satışının, Türkiye ortalamasının üstünde olduğu iddiaları ortadayken, takkiye yapmanın hiçbir anlamı yoktur.

Nezaket kurallarını hiçe sayan, kadın emeğine saygı göstermeyen, “kör siyaset etrafında dans eden” lerin, bu muhteşem şehrimize sağlayabilecekleri hiç bir yarar yok diye düşünüyorum.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR