Önel'in Türk Dil Bayramı Mesajı

Mersin 26 Eylül 2020 15:00
Videoyu Aç Önel'in Türk Dil Bayramı Mesajı
A
a

Önel'in Türk Dil Bayramı Mesajı

S.S. Mezitli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Bünyamin Önel, 26 Eylül Türk Dil Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Mesajında Türk Dil Bayramı'nın ve Türkçe'nin öneminden bahseden Önel, dünyada halen milyonlarca kişinin Türkçe konuştuğunu kaydetti. 
Bir milleti millet yapan en önemli unsurların, ortak bir vatan, ortak bir tarih, ortak bir kültür ve nihayetinde ortak bir dil olduğunu söyleyen Başkan Önel, “Değerlerimizin korunmasında, nesillere aktarılmasında en etkili araçlardan biri olan dilimiz, hiç kuşkusuz en önemli kültürel mirasımızdır. Herkes çevresindeki insanlarla iletişim kurarken konuşur. Dilin insanlar arasında ortak duyarlılığın ve millet olma bilincinin oluşmasında çok önemli bir işlevidir. Dil yardımıyla düşünce, duygu, isteklerini çevresindeki diğer insanlara bildirir. Her ülke insanlarının konuştuğu, yazdığı bir dili vardır. Türkçe, dünyada en çok konuşulan 5'inci dildir. İnsanlık tarihinin en köklü, en kadim dillerinden biri olarak kabul edilen dilimiz, kullanıldığı coğrafyanın ve konuşan nüfusun genişliği bakımından dünya dilleri arasındaki en itibarlı diller arasında yer almaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olan ve Türk ulusunun gelişmesinde belirleyici rol oynayan Türk Dil Bayramı'nın yıl dönümünü kutluyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR