ÖNEL’DEN FİYATLARI DÜŞÜRÜN ÇAĞRISI

Gündem 24 Aralık 2021 13:12
Videoyu Aç ÖNEL’DEN FİYATLARI DÜŞÜRÜN ÇAĞRISI
A
a
S.S. Mezitli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ve MHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi aynı zamanda Mezitli Sanayi Sitesi Başkanı Bünyamin Önel, döviz kurlarındaki hızlı düşüş sonrasında çarşı pazarda da fiyatların düşürülmesi çağrısında bulundu.
Doların 11, EURO’nun 13 TL’ye gerilediğini ifade eden S.S. Mezitli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ve MHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi aynı zamanda Mezitli Sanayi Sitesi Başkanı Bünyamin Önel, başta inşaat yapı malzemeleri ve gıda fiyatlarının düşüşe geçmesi konusunda üreticimiz ve esnaflarımız da elini taşın altına koymalı. İndirimler başlamalı. Nasıl ki döviz arttı fiyatlar çıktı diyorsa belli bir kesim aynı şekilde de indirimleri başlamalı. Çünkü döviz düşmeye devam ediyor. Özellikle de yerli üretim ürünlerde dövizin düşüşü acilen fiyatlara yansıtılmalıdır” dedi. 
Yaşanan sürecin topyekun mücadele ile atlatılabileceğini dile getiren MHP’li Mersin Belediye Meclis Üyesi Önel, “Yaşanan döviz artışı yerinde bir müdahale ile hızla düşüşe geçti. Piyasalara bir güven geldi. Bunun devamı düşüş etkisini fiyatlara da aynı oranda yansıtmakla mümkün olacaktır. Bunun içinde hep birlikte elimizden geleni yapmalıyız. Yerli ve milli ürünlerimizden başlamak üzere fiyatlarda düzenlemeler yapılmalıdır” şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR