Mersin

Öğretmen kardeşler uluslararası projede buluştu

Mersin’deki Necdet Ülger İlköğretim Okulu’nda görev yapan Esin Karakaş Yılmaz, İzmir Sabiha Gökçen İlkokulu’nda görev yapan kız kardeşi Fatma Karakaş 5 ülke 23 okul ile yürütülen uluslararası Happy Mother’s Day projesinde buluştu.

Öğretmen kardeşler uluslararası projede buluştu

17 Mayıs 2019 09:32
-A

+A

 
 
 
Bulgaristan, Hırvatistan, Arnavutluk, Azerbaycan, İtalya ve Türkiye’den 23 öğretmenin katılımıyla hazırlanan Happy Mother’s Day Projesi’nde Mersin’den birkaç okulda yer alıyor.
eTwinning Projesi ile anneler günü kutlamaları ve anne sevgisinin önemi vurgulamak, veli okul etkileşimini arttırmak, öğrencilerin web2.0 araçlarıyla çalışmaları, iş birliğini ve paylaşmayı öğrenmeleri amaçlanıyor.
2 ay sürecek olan projede öğretmenleri tarafından öğrencilere; ‘Anneler günü kutlama kartı hazırlamak, Anneler günü programı hazırlamak, Anneler günü hediyeleri hazırlamak, Anneleri okula davet edip programı sunmak, Çeşitli web2.0 araçlarıyla çalışmak’ gibi etkinlikler yapılıyor.
 
PROJE KAZANIMLARI VE ELDE EDİLEN ÜRÜNLER
Proje farklı illerde görev yapan kardeşleri de buluşturdu. Mersin Necdet Ülger İlköğretim Okulu’nda görev yapan Esin Karakaş Yılmaz, İzmir Sabiha Gökçen İlkokulu’nda görev yapan kız kardeşi Fatma Karakaş ile birlikte aynı projede ortak etkinliklere imza atıyor.
Öğretmen Fatma Karakaş, proje ile okul veli iletişiminin güçleneceğine inandıklarını belirterek, “Öğrenciler annelerin önemini kavrayacak. İşbirliği ve paylaşmayı öğrenecek. Web2.0 araçlarıyla çalışmayı öğrenecekler” dedi.
 
BİLGİSAYARDA SADECE OYUN OYNANMAZ
İletişim çağında teknoloji hızla gelişirken, çocukların teknoloji ürünlerini doğru kullanmalarının önemine işaret eden Mersin Necdet Ülger İlkokulu3-C Sınıfı öğretmeni Esin Karakaş Yılmaz, bilgisayarın sadece oyun oynamak için olmadığını öğrencilerine anlatma şansı yakaladıklarını söyledi.
Öğrencilerin ufku açılırken, yeni bilgisayar programları öğrendiklerini ve öğrendiklerini uyguladıklarını anlatan Yılmaz, şunları söyledi:
“Proje kapsamında çocuklar bilgisayarın sadece oyun oynamak için olmadığını, isterlerse farklı etkinliklerde yapabileceklerini öğrendiler. Web 2 araçlarından Word Art Pixton Viva video gibi sitelerden farklı şekilde duygularını anlatmalarını sağladılar. Resim şiir yazı ile el emekleri ile annelerine hediyeler yaptılar, şarkılar söylediler. Ortak bir şiirin mısralarını proje ortakları ile paylaşarak videolarını çekip sonrasında bu videoları birleştirerek slayt oluşturdular. Ayrıca annelerine sevgi dolu mesajlarını dile getirerek, video çektiler ve bu videolarını da birleştirip slayt a dönüştürdüler. 5 ülke 23 okul ile bu mesajlar ortak olan tüm öğretmenlerin annelerine iletildi. Anneler gününde duygusal anlar paylaşıldı.”

 

 


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku