Öcmenler'den 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Dayanışma Günü mesajı

Gelecek Partisi 25 Kasım 2020 14:31
Videoyu Aç Öcmenler'den 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Dayanışma Günü mesajı
A
a
ŞİDDETE DUR DEME VAKTİDİR!

Gelecek Partisi Kurucu PİK Üyesi-Ticaret Politikaları Başkan Yardımcısı Gizem Satıoğlu Öcmenler, kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetlerinin sürekli arttığına işaret ederek, " Şimdi sesimizi yükseltme ve kadına karşı şiddete DUR deme vaktidir. Yetkilileri, cinayetleri önleyecek, caydırıcı tedbirleri bir an önce almaları konusunda bir kez daha uyarıyoruz!" dedi.

Gelecek Partisi Kurucu PİK Üyesi-Ticaret Politikaları Başkan Yardımcısı Gizem Satıoğlu Öcmenler, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle bir açıklama yaptı.
Kadına yönelik şiddetle mücadelede caydırıcı tedbirlerin alınması gerektiğine vurgu yapan Öcmenler, " Kadına yönelik şiddetin temelinde toplumsal cinsiyet eşitsizliği yatıyor. Her gün bir kadın şiddete maruz kalıyor. Kadınlar evinde, okulda, işyerinde, sokak ortasında öldürülüyor. Her cinayetin ardından 'Artık bu son olsun' diyoruz. Ama ne yazık ki son olmuyor. Yaşam hakları ellerinden alınıyor" dedi.

SESİMİZİ YÜKSELTELİM
Şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını dile getiren Gizem Satıoğlu Öcmenler, "Gelecek Partisi olarak, şiddetin her türlüsünü reddetmekle beraber, ülkenin her yerinden kadınlarımızın ölüm haberleri gelirken sessizliğini koruyan ilgili Bakanlıklardan açıklama talep ediyoruz. Şiddeti uygulayanlardan olmadığımız gibi, şiddete karşı sessiz kalanlardan da olmayalım. Kadına karşı şiddetin emaresini gördüğümüzde 'Orda Dur!' diyelim. Hep beraber sesimizi yükselttiğimiz zaman, kadınlarımız daha güvenli bir ülkede yaşıyor olacak. Sessiz kalırsak kendi kadınlarımız ve kızlarımız da bu şiddete maruz kalacak. Şimdi sesimizi yükseltme ve kadına karşı şiddete DUR deme vaktidir" ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR