Nevaf Kılıç, Yönetim Kurulu Üyeleriyle Buluştu

Gündem 4 Kasım 2020 14:58
Videoyu Aç Nevaf Kılıç, Yönetim Kurulu Üyeleriyle Buluştu
A
a
Türkiye Irak Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TISİAD) Genel Başkanı Nevaf Kılıç, yönetim kurulu üyeleriyle beraber, Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesi Belediye Başkanı Habip Aşan ve Kaymakamı Hasan Meşeli’yi ziyaret ederek, ilçenin Irak’la olan ilişkilerini geliştirmek adına sohbet etti.
 Türkiye’nin farklı bölgelerinde ziyaretler gerçekleştirerek, bölgelerin ve şehirlerin kalkınması ve Irak’la olan ticaretin geliştirilmesi noktasında çalışmalar gerçekleştiren TISİAD, Şırnak’ın Beytüşşebap İlçesi’ne yaptığı gezide, İlçe Belediye Başkanı Habip Aşan ve İlçe Kaymakamı Hasan Meşeli’yi ziyaret etti. Ziyaretlerde TISİAD Genel Başkanı Nevaf Kılıç, Genel Başkan Yardımcısı Reber Haşimoğlu ve yönetim kurulu üyeleri yer aldı.  Birlikteliklerde gündeme dair önemli konular konuşularak, bölgenin sorunlarına değinildi. Ziyaretler hakkında detaylı bilgiyi TISİAD Genel Başkanı Nevaf Kılıç verdi.
“İLÇEYE TURİST ÇEKMEYİ HEDEFLİYORUZ”
Yapılan ziyaretlerle bölgenin sorunları hakkında konuşan Nevaf Kılıç, “TISİAD yönetim kurulu olarak Beytüşşebap Belediye Başkanı değerli dostumuz Sayın Habip Aşan’ı ve Beytüşşebap Kaymakamı Sayın Hasan Meşeli’yi ziyaret ettik.  Ziyaretlerimizin en önemli konusu Beytüşşebap’tan Irak’a açılacak yeni Habur 2 sınır kapısı oldu. Bunun yanında ilçenin çok büyük bir turizm potansiyeli var. Yeni açılan kaplıcaları, yaylaları ve özellikle bölgede üretilen ve yapılan çok meşhur organik balı ve el dokuması Jirki kiliminin tanıtılması için fikir yürüttük. İlçeye Irak’tan turist çekmeyi hedefliyoruz. Ziyaretlerimiz sırasında bizlere gösterdikleri ilgi ve alaka için İlçe Belediye Başkanı Sayın Aşan’a ve İlçe Kaymakamı Sayın Meşeli’ye çok teşekkür ederiz. Bölgenin sorunlarına çözüm bulmak adına ziyaretlerimize devam edeceğiz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR