NEVAF KILIÇ, "En mukaddes ve ulvi görevi yerine getiren öğretmenlerimizin haklarını hiçbir zaman ödeyemeyiz"

Gündem 23 Kasım 2020 14:11
Videoyu Aç NEVAF KILIÇ, "En mukaddes ve ulvi görevi yerine getiren öğretmenlerimizin haklarını hiçbir zaman ödeyemeyiz"
A
a
"En mukaddes ve ulvi görevi yerine getiren öğretmenlerimizin haklarını hiçbir zaman ödeyemeyiz" 

Türkiye Irak Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TISİAD) Genel Başkanı Nevaf Kılıç, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısı ile mesajı yayımladı. 

“Geleceğin mimarı, aydınlık yarınların yol göstericisi hiç şüphesiz ki fedakar ve cefakar öğretmenlerimizdir" diyen TISİAD Genel Başkanı Kılıç, " Öğretmenler öğrencisine bir anne bir baba şefkatiyle yaklaşarak onları en iyi şekilde yarınlara hazırlamaktadır. En mukaddes ve ulvi görevi yerine getiren öğretmenlerimizin haklarını hiçbir zaman ödeyemeyiz" dedi.

"Hz. Ali’nin, ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ sözü de eğitim ve öğretimin önemini en güzel şekilde vurgulamaktadır" diyen Kılıç şunları söyledi:
" Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün de ifade ettiği gibi, ‘Milletleri kurtaranlar, yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet, henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır.’ Bu duygu ve düşüncelerimle Başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyor, eğitime uzun yıllar hizmet etmiş emekli öğretmenlerimiz ile halen görevleri başında olan tüm öğretmenlerimizin de 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyorum”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR