Mersin

Necati Bolkar Ortaokulu’nda Meslek Günleri etkinliği

Mersin Girişimci İşadamları Derneği üyesi Çağlayan Kutlulular, Necati Bolkar Ortaokulu öğrencilerine Jeoloji Mühendisliğini anlattı.

Necati Bolkar Ortaokulu’nda Meslek Günleri etkinliği

11 Mayıs 2019 10:41
-A

+A

Necati Bolkar Ortaokulu’nda ‘Meslek Günleri’ etkinliği düzenlendi. Psikolojik Danışman ve Rehber Gülsemin Arzu Emiroğlu’nun da katkıları ile Mersin Girişimci İşadamları Derneği (GİAD) tarafından düzenlenen etkinlikte öğrencilere, Mühendislik mesleği anlatıldı. Etkinliğe konuşmacı olarak katılan GİAD üyesi Çağlayan Kutlulular, kendi meslek yaşamından da örnekler verdi. 
 
Mühendislik mesleğinin dikkat ve bilgiye dayalı olduğunu anlatan Kutlular, “Mühendislik mesleği, azim, sabır, dikkat ve bilgi gerektiren bir meslektir. Mühendislik mesleğini icra etmek istiyorsanız, sürekli araştırmacı bir yol izlemeniz gerekiyor. Son zamanlarda gençlerimizde ‘Youtuber’ olma merakı başladı. Youtuber’lık bir meslek değildir. O yüzden meslek seçimi yaparken hem kendinize hem de ülkeye faydalı olabilecek meslekler seçmelisiniz. Her meslekte olduğu gibi mühendislik mesleğinin de olumsuz yanları var. Fakat bu olumsuz yanları azim ve kararlılık çizgisiyle avantaja çevirmek sizin elinizde” dedi. Kutlulular, öğrencilerin sorularını da yanıtladı. 
Mersin GİAD’ın ‘Meslek Günleri’ etkinliklerinin devam edeceği bildirildi.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku