MİY TRİBÜNLERİNDEN BAŞKAN TUNCER’E ZİYARET

Spor 30 Temmuz 2019 14:23
Videoyu Aç MİY TRİBÜNLERİNDEN BAŞKAN TUNCER’E ZİYARET
A
a

Mersin İdman Yurdu Tribün Lideri Mahir Çayan, Taraftarlar Derneği Başkanı Kemal Tepebaş ve kırmızı lacivertlilere gönül vermiş tribünlerin emektarları, Cumhuriyet Halk Partisi Mezitli İlçe Başkanı Ahmet Serkan Tuncer’i makamında ziyaret etti.

Yaşadığı maddi problemler ve buna bağlı olarak aldığı cezalar sebebiyle kapanan Mersin’in asırlık çınarı Mersin İdman Yurdu’nun tribün liderleri Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mezitli İlçe Başkanı Ahmet Serkan Tuncer’i ziyaret etti. Kendisi de büyük bir MİY Sevdalısı olan Tuncer, Tribün Lideri Mahir Çayan, Taraftarlar Derneği Başkanı Kemal Tepebaş ve kırmızı lacivertlilere gönül vermiş tribünlerin emektarları ile buluşarak görüş alış verişinde bulundu.
 
MİY YAŞADIKLARINI HAK ETMİYOR

Mersin İdman Yurdu’nun bugün gelinen noktada yaşadığı ağır travmaları hak etmediğini belirten CHP’li Tuncer, “Bizler Mersin İdman Yurdu tribünlerinde büyümüş ve bu takımın yakın süreçteki hafızasına tanıklık etmiş Mersin sevdalılarıyız. Bugün gelinen noktada malesef kentimizin en büyük marka değeri olan ve sportif açıdan birçok kozmopolitik yapıları bir araya getiren değerimiz Mersin İdmanyurdu kapanmış bulunmakta. Elbette ki kimsenin kabul edebildiği ve içine sindirebildiği bir durum değil bu. Koca şehrin takımı bu kadar yanlız bırakılmamalıydı” dedi.
 
HİÇBİR ZAMAN MİY’DEN KOPMADIK

Mersin İdman Yurdu’nun bugün farklı bir yapı ve yeni bir oluşum ile yeniden varolma savaşı verdiğini de hatırlatan Başkan Tuncer, “Biz hiçbir zaman Mersin İdman Yurdu’ndan kopmadık. Her dönem gücümüz yettiği kadar bu takımın başarısı ve hayatta kalabilmesi için elimizden gelen gayreti gösterdik. Ve bu durum bundan sonraki süreçte de devam edecek. Bugün Mersin İdman Yurdu’nu yeniden şaha kaldırmayı hedefleyen bir oluşum var. Bu oluşumun her zaman yanında olacağımı ve sonsuz destek vereceğimi herkesin bilmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.
 
MİY MERSİN’İN ORTAK PAYDASIDIR

Mersin İdman Yurdu’nun Mersin’in ortak paydası olduğunu da hatırlatan Başkan Tuncer, “Bu takım eğer tekrar eski günlerine dönecekse bu topyekün bir eylem planı ile olur. Bu eylem planında da kentin tüm dinamikleri yer almalıdır. Bütün kent bu doğrultuda kenetlenir ve Mersin İdman Yurdu için birleşirse, bu takım yeniden doğar ve eski başarılı günlerine döner” şeklinde konuştu. Tribün Lideri Mahir Çayan, Taraftarlar Derneği Başkanı Kemal Tepebaş ve Tribün Liderleri de desteklerinden dolayı Başkan Tuncer’e teşekkür ederek, kendisini yanlarından görmekten ve desteklerinden büyük onur duyduklarını ifade edip Tuncer’e isminin yazılı olduğu 33 numaralı Mersin İdman Yurdu forması hediye ettiler.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR