MİLLETVEKİLİ YALIM, GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVINI MECLİSE TAŞIDI

CHP 15 Aralık 2020 12:17
Videoyu Aç MİLLETVEKİLİ YALIM, GÖREVDE YÜKSELME VE UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ SINAVINI MECLİSE TAŞIDI
A
a
Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı hakkında, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili Özkan Yalım tarafından soru önergesi verildi.
Türkiye Cumhuriyeti’nin belirli kurumlarında çalışan vatandaşların, görevlerinde yükselmeleri amacıyla yapılan “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı” bu sene COVİD – 19’un etkisi altında kaldı. Sağlık Bakanlığı tarafından 4 Ekim 2020 tarihinde yapılan sınava, test sonucu pozitif çıkan sağlık çalışanları katılamadı. Konuyla ilgili CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Türkiye Büyük Millet Meclisine yazılı bir soru önergesi sunarak, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından cevaplandırılmasını istedi. Yalım tarafından sunulan önergede şu ifadeler yer aldı:
       “Aşağıdaki sorularımın Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca tarafından yazılı olarak yanıtlandırılmasını saygılarımla arz ederim. 14.12.2020
-    4 Ekim 2020 tarihinde Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavını Hangi branşlardan kaç kişi kazanmıştır?
-    Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavına COVİD – 19 sebebiyle giremeyen var mıdır? Varsa kaç kişidir?
-    COVİD – 19 sebebiyle sınava giremeyenler için ek bir sınav yapılacak mıdır? Yapılacaksa hangi tarihte yapılması düşünülmüştür?
-    Pandemi dönemi sebebiyle yazılı sınavı kazananların tamamının mülakat yapılmaksızın Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliğinin sağlanması hususunda bir çalışmanız var mıdır?”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR