MİLLETVEKİLİ YALIM, "KADINLAR TÜM SÜREÇLERE DAHİL EDİLMELİDİR Kİ ÖZGÜRLÜKERİNE KAVUŞABİLSİNLER"

Siyaset 6 Mart 2021 15:49
Videoyu Aç MİLLETVEKİLİ YALIM, "KADINLAR TÜM SÜREÇLERE DAHİL EDİLMELİDİR Kİ ÖZGÜRLÜKERİNE KAVUŞABİLSİNLER"
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili ve Karma Parlamento Başkan Vekili Özkan Yalım, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Milletvekili Yalım, kadınların sadece 8 Mart’ta değil, yılın her günü sistemin içerisine dâhil edilmesi gerektiğini söyleyerek şunları söyledi:
"Burada kadınlara da önemli iş düşüyor. Geri planda kalmadan, çekinmeden kendilerini süreçlere dâhil etmeliler. Hızlı, kararlı ve cesur adımlarla hedeflerine doğru yol almalılar. Karşılarına birçok zorluk çıkabilir. Ancak kesinlikle pes etmemeliler. Azimle çaba göstermeliler. CHP olarak, kadın ve erkek vatandaşların, daha ana rahminden başlayarak, başta sağlık ve eğitim olmak üzere temel hizmetlerden ve yurttaşlık haklarından eşit ve eksiksiz yararlanmalarını sağlayacağız. 
Son dönemde özellikle kadına yönelik şiddet ve cinayet haberleri daha fazla görülmeye başlandı. Hukuki olarak kadınların korunması yönünde adımlar atılırken geç kalındığı için maalesef canlar kaybedildi. Kadın üzerindeki baskıcı anlayış nedeni ile kadınlar kendilerini korumak üzere devlete bile başvuramıyor. Başvuranın hali de çok farklı değil ama bu baskının önüne geçilmeli. Kadınlar üretime katılmalı. Süreçlere dahil edilmeli ki özgürlüklerini eline alabilsinler. Bu duygu ve düşüncelerle 8 Mat Dünya Kadınlar Günün kutluyorum"
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR