MHP: Sansür iddiaları trajikomik

MHP 9 Ağustos 2020 19:31
Videoyu Aç MHP: Sansür iddiaları trajikomik
A
a

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, CHP’nin sosyal medya düzenlemesini ‘sansür’ diye nitelendirmesinin, trajikomik olduğunu belirtti.

Akçay, yaptığı açıklamada, sosyal medya düzenlemesinin, vatandaşların kişilik haklarını korumak, ifade ve haber alma özgürlüğünü güvenli hale getirmek, internet ve sosyal medya mecralarının Türkiye’de hukuki ve mali muhataplık tesis etmek için yapıldığını kaydetti.

Akçay, “CHP, HDP ve İYİ Parti sözcüleri, sosyal medya düzenlemesiyle ‘internetin kapatılacağı’, ‘ifade ve düşünce özgürlüğün sınırlandırılacağı’ yalanını söylüyor. Sosyal medyaya ilişkin düzenlemeler düşünce ve ifade özgürlüğünü engelleyen bir sansür yasası değildir” dedi. CHP’nin, sosyal medya düzenlemesini AYM’ye götüreceğini anımsatan Akçay, şunları kaydetti: “Almanya, İngiltere ve Fransa benzer düzenlemeyi yaparken sansür olmuyor da biz Almanya’daki düzenlemeye paralel bir düzenleme yaparken mi sansür oluyor? Televizyon ve gazetelere sansür uygulayan, sansür uyguladıkları kanallara çıkanları ihraç eden CHP’nin ve dostlarının vatandaşlarımızın ifade ve haber alma özgürlüğünü güvenli hale getirmek için çıkarılan sosyal medya düzenlemesini ‘sansür’ olarak nitelendirmesi trajikomik bir durumdur.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR