Mersin

Mezitli’ye güçlü aday

Cumhuriyet Halk Partisi’nin önemli isimlerinden Sinan Koç’un Mezitli Belediye Başkan aday adayı olması halinde, aday gösterilmesine kesin gözüyle bakıldığı gelen kulis haberlerinden.

Mezitli’ye güçlü aday

6 Ağustos 2018 18:18
-A

+A

Cumhuriyet Halk Partisi’nden 1999 – 2004 yılları arasında Toroslar Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi Meclis üyeliği aynı zamanda İmar Komisyonu ve Plan Bütçe Komisyonu üyeliği görevlerini yürüten işadamı Sinan Koç’un adı Mezitli Belediye Başkanlığı için konuşuluyor.
Cumhuriyet Halk Partisi’nde uzun yıllardan beri siyaset yapan Sinan Koç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ilk günden beri yanında duran siyasetçi olarak öne çıktı.
Henüz belediye başkan aday adaylığını açıklamayan Sinan Koç’un Mezitli Belediye Başkan aday adayı olması halinde aday gösterilmesine kesin gözüyle bakıldığı kulislerde konuşuluyor.


SİNAN KOÇ KİMDİR?

1972 yılında Mersin’de doğan Sinan Koç, ulaşım ve turizm sektöründe çalışmalar yürüttü. 1994 yılında Mersin Koç Turizm Ticaret ve Sanayi Limitet şirketinde kendi işini kuran Koç, 1996 yılında Mersin Fırat Seyahat  Ortağı ve Yönetim Kurulu  başkanlığını yaptı.
1999 – 2004 yılları arasında Toroslar Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi meclis üyeliği aynı zamanda İmar Komisyonu ve Plan Bütçe Komisyonu üyeliği görevlerinde bulundu. Mersin İyilik ve Huzur Evi Vakfı mütevelli heyet üyeliği yaptı.
2004 yerel seçimlerinde CHP’den aday gösterildi ve 974 oy ile seçimleri kaybetti.
Mersin Ticaret ve Sanayi Odasında şehir içi ve şehirlerarası yük ve yolcu taşımacılığı bölümünde komiteye seçildi ve başkan oldu.  Seçimler yenilenince; tekrar seçime katıldı ve seçilerek meclis üyesi oldu.  Halen burada görevini sürdürüyor.
Mersin İmece Gazetesi, Radyo Sinko ve haftalık olarak yayınlanan Pratikhaber Gazetesi’nin yanı sıra, pratikhaber.com, herkesinhaberi.com ve mersinimecehaber.com internet portallarının bağlı bulunduğu SRS MEDYA’nın yönetim kurulu başkanı.
Anahtar Kelimeler : sinan koç, mersin, imc, cehp, mezitli, ,
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 609 Oy (%29)

  • HAYIR : 716 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 763 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku