MEZİTLİ SANAYİ SİTESİ BAŞKANI ÖNEL’DEN AÇIKLAMA “ESNAFA DESTEK PROGRAMI NEFES ALDIRIR”

Mersin 30 Aralık 2020 15:05
Videoyu Aç MEZİTLİ SANAYİ SİTESİ BAŞKANI ÖNEL’DEN AÇIKLAMA “ESNAFA DESTEK PROGRAMI NEFES ALDIRIR”
A
a
Mezitli Sanayi Sitesi Başkanı Bünyamin Önel, hükümetin esnaf ve sanatkarlara yönelik aldığı destek kararına ilişkin açıklama yaptı. Önel, kira ve hibe desteğinin esnafı rahatlatacağını söyledi.
24 Aralık 2020 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan kararla birlikte esnafa, hibe ve kira desteği verileceği belirtildi. Buna göre, iş yeri kira olanlar büyükşehirde ise 750 TL, diğer yerlerde ise 500 TL olmak üzere 3 ay boyunca bu destekten faydalanacak. Ticari kazançları basit usulde tespit edilenlere, vergiden muaf esnafa ve bunların dışında kalan esnaf ve sanatkârlar ile gerçek kişi tacirlere aylık 1.000 Türk Lirası olmak üzere toplamda 3.000 Türk Lirası hibe desteği sağlanacak. Kararda ayrıca, iş yeri kira bedelinin kira desteği tutarının altında olması durumunda iş yeri kira tutarı kadar kira desteği ödeneceği de belirtiliyor. Destek programının süresi ise 2021 Ocak, Şubat ve Mart ayları, yani 3 ayla kısıtlı.
“ESNAFA NEFES ALDIRIR”
Mezitli Sanayi Sitesi Başkanı Bünyamin Önel, ”Pandemi nedeniyle tüm dünya gibi biz de zor bir süreçten geçiyoruz. Sanayicisinden esnafına pek çok kesim salgın hastalık nedeniyle olumsuz etkilendi. Ancak var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.
Önel ayrıca, uygulanacak destek programının esnaf ve sanatkarlara nefes aldıracağının da altını çizerek, “Bu günleri birlik ve beraberlikle aşacağız” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR