MEZİTLİ’DE SANAYİ SİTESİ TARTIŞMASI

Mersin 29 Ocak 2021 14:46
Videoyu Aç MEZİTLİ’DE SANAYİ SİTESİ TARTIŞMASI
A
a
SANAYİ SİTESİNE KARŞI ÇIKANLAR, ARAZİ ÜZERİNDE İŞGALCİ Mİ?
Mezitli’de yapımı planlanan Küçük Sanayi Sitesi’ne karşı çıkan kişilerin, arazi üzerinde işgalci oldukları iddia edildi. 
Mersin’in Mezitli ilçesinde yapılması planlanan Küçük Sanayi Sitesi gündeme damgasını vurdu. Sitenin yapımına arazideki bazı vatandaşlar limon ağaçlarının kesileceğini öne sürerek karşı çıktı. Ancak bir başka konu ise, karşı çıkan kişilerin hazine arazisi üzerinde işgalci konumunda olduğuydu.
“BİNA ALTLARINDA TEHLİKE”
Mersin’de şehrin tüm sokaklarında, mahalle aralarında ve bina altlarında çalışan 4109 esnaf bulunuyor. Bunların bir bölümü yanıcı, patlayıcı maddelerle uğraşan esnaf. Bina altlarında tehlikeli işle uğraşan esnaf ve bina üstlerinde oturan vatandaşlar ise bu durum karşısında endişeli. O nedenle esnaf sanayiye taşınmak isterken, bina üstlerinde gürültü kirliliğine maruz kalan hane sakinleri de Küçük Sanayi Sitesi’nin yapımını hem kendi adlarına hem esnaf adına sevinçle karşılıyor.
DAHA ÖNCE DAİRE ALDIKLARI İÇİN Mİ SES ÇIKMADI?
Arazinin kamu hazinesi olduğu gerçeği, soru işaretlerini de beraberinde getiriyor. Hazinede bulunan kişilerin arazi üzerinde işgalci olduğu iddiaları öne sürülürken, aynı bölgede ağaçlar kesilip, betonlaşma çoğalırken 15 kişilik grubun neden sesini çıkarmadığı soruluyor. 
KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ NEDİR?
Küçük Sanayi Sitesi, 350-400 milyon TL’lik bir proje. Sitenin Mersin’e can katacağı, ekonomiyi güçlendireceği ve istihdam olanağı yaratacağı ön görülüyor. Küçük Sanayi Sitesi’nde endüstri meslek lisesi başta olmak üzere, konferans salonu, banka, restoran, karakol, sağlık ocağı dahil 500 adet dükkân yer alıyor. Bu denli istihdam sağlayacak olan bir siteye karşı çıkılması ise kafa karışıklığına yol açıyor.
Öte yandan S.S. Mezitli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Bünyamin Önel’in de pazartesi günü belgelerle konuya ilişkin bir açıklama yapması ve yaşananların detayına ilişkin konuşması bekleniyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR