Mezitli’de Genç Başkan

Mersin 28 Haziran 2019 17:39
Videoyu Aç Mezitli’de Genç Başkan
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Mezitli İlçe Başkanlığı son dönemde yoğun günler geçiriyor. 23 Haziran Pazar günü yapılan İstanbul seçimleri Türkiye için ne kadar önem taşıdıysa Mersin içinde 30 Haziran da yapılacak Mezitli İlçe Başkanlığı seçimi o kadar önem taşıyor.

Mezitli İlçe Başkanlığı görevini ‘kabul etmez’ denilen ismin ikna edilmesi CHP Mezitli İlçede sevinç yarattı, Siyasetin amacını ve özünü kavramış bir kişi olan Ahmet Serkan Tuncer kolları sıvadı.
 
Yerel seçimlerden sonra Bayram Yıldırım’ın yönetiminin istifası ile koltuğu boşalan  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mezitli İlçe Başkanlığı görevine geçmiş dönem Mezitli İlçe ile birlikte Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi görevini yapan işadamı Ahmet Serkan Tuncer’in geçmesi bekleniyor.
 
Mezitli‘nin köklü ailelerinden olan ve babasının CHP’ye büyük emeklerinden sonra CHP gençlik kolları başkanlığı serüveni ile başlayan siyasi yaşamını CHP Mezitli İlçe Başkanlığı ile taçlandırması beklenen Ahmet Serkan Tuncer’in ismi ilk sıralarda yer alıyor. Ticari manada olduğu kadar siyasi alanda da önemli aktif görevlerde bulunan Ahmet Serkan Tuncer, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mezitli Meclis üyeliğinde gösterdiği performansla herkesin takdirlerini kazanmıştı.
 
Mezitli Belediye Başkan aday adaylığında gösterdiği çalışma temposu ile taktir toplayan bir isim olmuştu. Aslen Mezitli ilçesinden olan çevresinde ve siyaset içersinde çok sevilen ve sayılan biri olan Tuncer’in ilçe başkanı olma ihtimali oldukça yüksek bulunuyor. 
 
Konu ile ilgili olarak Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mezitli İlçe Başkanlığı bazında yapılan araştırmada Tuncer’in en güçlü aday olduğu ortaya çıktığı da görülüyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mezitli İlçe Başkanlığına Aday olan  Ahmet Serkan Tuncer’i destekleyenler arasında CHP Mezitli eski ilçe başkanı Ulaş Yılmaz, Gökhan Gök ve Bayram Yıldırım’ın olduğu biliniyor.
 
Genç siyasetçi Ahmet Serkan Tuncer konuyla ilgili konuşmazken çalışma arkadaşları şunları kaydettiler:
"Ahmet Serkan Tuncer müstesna bir insan. Güvenilir ve takdir edilir bir düşünce yapısına sahip. Hayatı iyi tanıyan, Mezitli ve siyaseti iyi bilen, gündemdeki konuları en iyi şekilde tahlil eden bir isim. Ahmet Serkan Tuncer ismi etrafında eski CHP Mezitli ilçe başkanlarımız tek yumruk olmuşlar.Bu birliktelik Mezitli’de görülmüş bir tablo değildir bırakın Mezitli’yi Mersin’de bile görülmemiştir. CHP Mezitli İlçe Başkanı görevini devralması ilçe başkanlığımız ve Mezitli için hayırlı olacaktır.Çünkü Mezitli daha güzel günlere yelken açtı" ifadeleri kullanıldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR