CHP

MEZİTLİ BELEDİYESİ PARALARI NE YAPTI??

Mezitli Belediyesi’nin 2017 Sayıştay raporunda, ilçe belediyesinin yatırması gereken paraları ilgili hesaba yatırmadığı, ambalaj atıklarının ihale açılmadan özel bir şirkete verildiği ortaya çıktı.

MEZİTLİ BELEDİYESİ PARALARI NE YAPTI??

7 Kasım 2018 13:45
-A

+A

 
 
 
Mezitli Belediyesi 2017 Sayıştay raporundan:
1- Kurumun vergi gelirlerine yönelik olarak yapılan incelemede eğlence vergisine tabi işletmelerin çoğundan, tahakkuk ettirilen eğlence vergisi tutarının tahsil edilmediği görülmüştür.  
2- Otopark Yönetmeliği gereğince tahsil edilen otopark bedelleri için kamu bankalarından herhangi birinde açılmış bir otopark hesabının olmadığı görülmüştür   
3- Gelirlerin incelenmesi sonucunda; çevre temizlik vergisi olarak Kurum tarafından tahsil edilip Mersin Büyükşehir Belediyesi hesabına aktarılması gereken 758.046,82 TL tutarındaki yüzde yirmilik payın aktarılmadığı görülmüştür. 
4- Belediye sınırları dâhilindeki ambalaj atıkları toplama faaliyetlerinin incelenmesi sonucunda; ambalaj atıklarının özel bir şirket tarafından toplandığı, bu faaliyet için Kurum tarafından herhangi bir ihale yapılmadığı gibi söz konusu şirketten herhangi bir nakdi ücret de talep edilmediği görülmüştür.   5- Kurum tarafından, belediye ve mücavir alan içinde kalan sabit ve mobil haberleşme altyapısı veya şebekelerinde kullanılan her türlü kablo ve benzeri gerece ilişkin geçiş hakkı ücretlerinin takip ve tahsil edilmediği görülmüştür. 
6-Kurum tarafından imar mevzuatı hükümleri çerçevesinde tahsil edilip Mersin Büyükşehir Belediyesi hesabına aktarılması gereken otopark gelirlerinin aktarılmayıp emanet hesabında tutulduğu görülmüştür.


Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 610 Oy (%29)

  • HAYIR : 716 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 763 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku