Mersin

MESLEĞİMİZLE GURUR DUYUYORUZ

Şehir hastaneleri ile ilgili haberde adı geçen dolmuşçulardan tepki geldi

MESLEĞİMİZLE GURUR DUYUYORUZ

2 Haziran 2018 17:10
-A

+A

Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Abdulaziz Biricik, FOX TV’de Mersin Şehir Hastanesi ile ilgili habere yapılan “dolmuşçuların dolmuşuna gelerek bu haberleri yapıyorlar” yorumuna sert tepki gösterdi. Açıklamada kullanılan dil ile dolmuşçu esnafının aşağılandığını ifade eden Başkan Biricik, açıklamanın “talihsiz bir açıklama” olduğunu söyledi ve “Benim dolmuşçu esnafım bunu hak etmiyor” dedi.
 
 
FOX TV'nin şehir hastaneleriyle ilgili haberinin ardında gündeme gelen ulaşım sorununa konunun tarafı olan minibüsçü esnafından da yanıt geldi.  
Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Abdulaziz Biricik, FOX TV haberinin “dolmuşçunun dolmuşuna geldiler” şeklinde lanse edilmesine tepki gösterdi.
Hastaneye ulaşımda sıkıntılar olduğunu ifade eden Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Abdulaziz Biricik, “FOX TV’de çıkan haberleri herkes izledi. Yetkililer de dahil hastaneye ulaşımdaki rezaleti ve eksikliği gördü. Vatandaş bir araçla gitmesi gerekirken, 2 veya 3 araç değiştirmek zorunda kalıyor. Bu rezaleti, hastane açıldığından beri halk yaşıyor” dedi.
 
ESNAFIN TALEBİ KABUL EDİLMEDİ
 
Minibüsçü esnafının hattın o bölgeye uzatılması için defalarca müracaat ettiğini anımsatan Başkan Biricik, “Minibüs hattının hastanenin olduğu bölgeye kadar uzatılmasını Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’ndan istedik. Ama maalesef herhangi bir sonuç alamadık ve talebimiz uygun bulunmadı. Gördüğünüz gibi minibüsler yaklaşık 1 kilometre uzaklıktan geri dönüyor. Vatandaşları oraya kadar götüremiyoruz. Kavşaktan geri dönüyoruz” dedi.
 
TALİHSİZ BİR AÇIKLAMA
 
Başkan Biricik, haberlerde yer alan iddialarla ilgili şunları söyledi:
“Ancak bu haberle ilgili sorarsanız hiçbir konuda bilgimiz de alakamız da yok. Bunu sanki bizler hazırladık! Bizim tezgahımız gibi konuşuluyor. Bizim tezgahımız gibi konuşuluyor. Ancak bu konu ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı’nın FOX TV’de ‘dolmuşçuların dolmuşuna gelerek bu haberleri yapıyorlar’ demesi, dolmuşçu esnafımı aşağılar gibi konuşması bana göre talihsiz bir açıklama olduğu gibi, benim dolmuşçu esnafım bunu hak etmiyor.”
 
MESLEĞİMİZLE GURUR DUYUYORUZ
 
Dolmuşçu esnafının büyük camia olduğunu vurgulayan Başkan Biricik, “Biz büyük bir aileyiz. Bizim onurlu bir mesleğimiz var. Mesleğimizle gurur duyuyoruz. Dolmuşçu esnafını aşağılamaya kimsenin hakkı yoktur. Aşağılarcasına; ‘birkaç dolmuşçu’ demesi bizleri üzmüştür. Biz kamu hizmeti yapan, vergisini veren, bu kentte istihdama katkı sunan bir kurumuz. Hiç kimse konuşurken, ‘dolmuşçu’ kelimesini aşağılayarak konuşamaz. Üslubuna dikkat etmesi gerekir. Esnafın adına üzücü bir konuşma olmuştur. İnşallah belediye başkanı bir daha böyle bir üslupla konuşmaz. Mersin Minibüsçü esnafı adına saygılarımızı sunarız.
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 597 Oy (%29)

  • HAYIR : 702 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 752 Oy (%37)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku