MERYAD VE İŞ-KUR İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜNÜ İMZALADI

Mersin 13 Aralık 2019 00:28
Videoyu Aç MERYAD VE İŞ-KUR İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜNÜ İMZALADI
A
a

Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği (MERYAD) ve İş-Kur, işbirliği yaparak protokol imzaladı.

Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği (MERYAD) ve İş-Kur’un işbirliği toplantısına Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Doğmuş, yönetim kurulu üyeleri, İş-Kur Mersin İl Müdürü Halil Bozkurt ve bir çok iş insanı katılım sağladı.
 
“Akdeniz Bölgesi’nin Termik Santraller İle Dolmasını İstemiyoruz”
 
Bundan sonra adım atılacak her projede çevreci yatırıma destek vereceklerini kaydeden Başkan Doğmuş:
 
“Akdeniz Bölgesi için çevreci yatırımlarla istihdam sağlamayı amaçlıyoruz. Mevcut yatırımlarımızı korurken, bundan sonraki yatırımlarda da çevreci yatırımları desteklemeliyiz. 
 
Akdeniz çanağında henüz durdurulmamış ve devam eden, aynı zamanda mahkeme sürecinde olan 16 tane termik santral projesinin olduğunu öğrendim. 
 
Yumurtalık’tan, Taşucu’na kadar devam eden projelrr bunlar. Bunlardan bir tanesinin mahkeme süreci bitmiş. Yumurtalıkta yapılacak olan büyük bir termik santrali, ithal kömüre dayalı olarak çalışma yapacaklar. Akdeniz Bölgesi’nin termik santraller ile dolmasını MERYAD olarak istemiyoruz.” diyerek tepki gösterdi. 
 
“Mersin’de üretimi, yatırımı ve istihdamı nasıl arttırabiliriz? Onun peşindeyiz”
 
İstihdam konusunda hassas olduklarını kaydeden Başkan Doğmuş, son olarak konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
 
“MERYAD olarak, istihdamı nasıl arttırırız, istihdam yaratılacak ortamları nasıl arttırabiliriz diye düşünerek yola çıkıyoruz. Bundan sonraki süreçte de Mersin’de üretimi, yatırımı, istihdamı nasıl arttırabilirizin peşinde olacağız.” 
 
İş-Kur Mersin İl Müdürü Halil Bozkurt ise, işverenlere verdikleri destekleri anımsatarak:
 
“Ülkenin çarkının dönebilmesi için; yatırım, ihracat ve istihdam olmalı. Üretim var, çark dönüyor fakat üretilen ürünü satacak kimse bulamıyorsunuz. 2019 yılında, İş-Kur Genel Müdürlüğü’nün devreye soktuğu ‘Teşvik değil, destek’ adlı kısa çalışma ödeneği de var.
 
Biz bu desteği Mersin’de 43 firmaya sağladık. Yine bu proje ile büyük firmaların daralmaya veya kısaltılmaya gitmesini İş-Kur olarak engellemeye çalıştık.” dedi.
 
Gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısının ardından, Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği (MERYAD) Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Doğmuş ve İş-Kur Mersin İl Müdürü Halil Bozkurt, işbirliği protokolünü imzaladı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR