MERYAD Başkanı Coşkun Doğmuş, Mevlid Kandili Mesajı

Mersin 28 Ekim 2020 16:53
Videoyu Aç MERYAD Başkanı Coşkun Doğmuş, Mevlid Kandili Mesajı
A
a
"INSANLIĞIN IÇINE DÜŞTÜĞÜ SIKINTILARIN BERTARAF EDILMESI, İSLAM DÜNYASININ BIRLIĞINI BERABERLIĞINI, DAYANIŞMASINI GÜÇLENDİRMESİNE VESİLE OLMASI DİLEĞİYLE"

Mersin Yatırımcı İş İnsanları Derneği (MERYAD) Başkanı Coşkun Doğmuş, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Doğmuş mesajında, "Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (SAV) dünyaya teşrif ettiği gece olan Mevlid Kandilini idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşamaktayız" dedi. 
Sevginin ve sevgililerin en şereflisinin Peygamber Efendimizin doğumunun, insanlık tarihinin en önemli ve en şerefli olayı olduğuna dikkat çeken Doğmuş, "Hayatının her noktası örnek, her anı ise kusursuzdur. Peygamberimizin mutlu ve adaletli bir yaşamın müjdecisi olarak yeryüzüne getirdiği, hak ve adalet gibi değerlere, insanlığın özellikle bu dönemde çok daha fazla muhtaç olduğu bir gerçektir. Onun bu doğrultuda ortaya koyduğu örnek ahlakı özümsemek gerekir. Bu nedenle Mevlid Kandili O'nun getirdiklerini anlamak için önemli bir fırsattır. Maneviyata her zamankinden daha çok ihtiyacımız olan şu günlerde, insanlığın içine düştüğü sıkıntıların bertaraf edilmesi, İslam dünyasının birliğini beraberliğini, dayanışmasını güçlendirmesine vesile olması dileğiyle, tüm İslam aleminin ve Kuluncaklı hemşerilerimin Mevlit Kandilini kutluyorum" ifadelerine yer verdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR