Mersin Yeni Sanayi sitesine kavuşuyor Temeller 2021’ de atılıyor

MHP 15 Eylül 2020 12:43
Videoyu Aç Mersin Yeni Sanayi sitesine kavuşuyor Temeller 2021’ de atılıyor
A
a

Mersin Yeni Sanayi sitesine kavuşuyor Temeller 2021’ de atılıyor

Mersin de yeni sanayi sitesinin temelleri 2021 yılında atılıyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi 2020 yılı Eylül Ayı Olağan Meclis toplantısı 2. oturumunda söz alan Mersin Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Bünyamin Önel, mecliste oy birliği ile alınan karardan dolayı meclis üyelerine teşekkür ederek, sanayi sitesi projesinin maketinin tamamlanmak üzere olduğunu ve mimari projelerde de sona yaklaşıldığını söyledi.

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’ nde söz alan MHP li meclis üyesi Bünyamin Önel, "Seçildiğimiz günden beri sanayi sitesine hakikaten bu meclis çok ciddi önemli kararları verdi ve en önemlisi de tamamı olarak ta bütün partili partisiz grubu olmayan tüm arkadaşlarımız ile beraber en önemlisi oy birliği ile geçmesi idi... Geçtiğimiz hafta komisyon kararında da bütün arkadaşlarımız, komisyondaki tüm meclis üyesi arkadaşlarım da özverili çalıştılar. Hakikaten takdire şayen bir karar çıkarttılar. Hepsine Mersin esnaf ve sanatkarları adına tüm meclise ve komisyon üyelerine ve şahsınıza çok teşekkür ediyorum" dedi.

TEMELİ 2021’ DE ATILIYOR

Meclis üyesi Önel, projenin tanıtımını Kasım ayına yetiştirmeye çalıştıklarını kaydederek şöyle konuştu: "Diğer bir konu ise başkanım tabi bunun içerisinde bürokrat ayağı da var. Sayın Mustafa Solak başkanıma ve ekibine de sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Çok özverili bir şekilde bize destek veriyorlar, yardımcı oluyorlar. Daha öncede bahsettiğim gibi başkanım Kasım ayı içerisinde inşallah kısmet olursa buraya tanıtımını yetiştirmeye çalışıyoruz. Maketimiz bitiyor, mimari projelerimiz bitiyor. Kasım ayı sonuna kadar bir bölü binlik imar planımız bitiyor. İnşallah bu mecliste Mersinimizin ihtiyacı olan sanayi sitesinin projesini hep birlikte tanıtımını yapıp 2021 yılında da temelini atmayı Allah bizlere de nasip ve kısmet etsin."

BELİRLİ BÖLGELERDE YENİ SANAYİ YERİ BELİRLEMEMİZ GEREKLİ

Meclis üyesi Önel ayrıca, acil kamulaştırma için istediği rapor doğrultusunda Mersin’ de merdiven altı şeklinde tabir edilen 4 bin 109 esnafın olduğunu öğrendiğini söyledi. Önel, yapılacak olan yeni sanayi sitesinde bu kadarın esnafın istihdam edilmesinin mümkün olmadğının altını çizerek, "Sayın başkanım o gün Talat başkanımızdan acil kamulaştırmayla ilgili bir rapor istediğimde Mersin merkezde bina altlarında tabiri caiz ise merdiven altı dediğimiz tabir ile 4 bin 109 esnaf çıktı. Bende bu kadar beklemiyordum şaşırdım. Bütün meslek dallarının gruplarını kapsayan 4 bin 109 esnaf, bunların içerisinde tehlikeli iş yapanlar da var. Görüntü kirliliği yapanlar da var. Ses kirliliği yapanlarda var. Bu esnaflarımızda hayat şartlarının altında çok zor şartlar altında burada hizmet veriyorlar. Ve bizlere Mersin halkına hizmet veren arkadaşlarımızı inşallah bu mecliste bu güne kadar birlikte aldığımız kararlarla, yarın alacağımız kararlarla önümüzdeki yılın temellerini atıp inşallah bu sanayiye kavuşturacağız. Ama şurada özellikle söylemek istiyorum ki 4 bin 109 esnaf, sade bizim yapacağımız 500 sanayi sitesi dükkanında tamamına istihdam sağlamamız mümkün değil. Demek ki Mersin’ in belirli bölgelerinde daha sanayi yeri belirlememiz gerekiyor. Diğer yandan inşallah bu ayın sonunda üye alımlarına başlayacağız ve üye alımlarına başladıktan sonra yıl başına kadar da hazır vaziyette gelip inşallah 2021 yılında da kamulaştırmaya geçeceğimizi ve temel atacağımızı da inşallah beyan ediyorum. İnşallah Allah hep beraber bizlere o günleri görmeyi ve yaşatmayı nasip eder" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR