Mersin

Mersin temayül yoklaması sonuçları

Mart ayına yapılacak yerel seçimler öncesinde parti merkezlerinde hummalı bir çalışma var. AK Parti'nin uzun zamandır beklenen temayül çalışması bugün (18 Kasım 2018 Pazar) Edip Buran Kapalı Spor Salonu'nda yapıldı. Saat 16.00'da biten temayül yoklamasında sonuçlar genel merkeze iletildi.

Mersin temayül yoklaması sonuçları

18 Kasım 2018 17:09
-A

+A


Yoklamanın elektronik ortamda yapılması dolayısıyla sonuçlar kısa sürede elde edilebilecek. Bu doğrultuda elde edilen veriler, Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak.
 
AK Parti’nin 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerdeki adaylarını belirlemek amacıyla Mersin genelinde yapılan temayül yoklaması sonunda en yüksek oranda oyu Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olarak ismi geçen ve adaylık açıklaması yapmayan Kürşat Tüzmen ile yine adaylık açıklaması yapmayan Mevcut il Başkanı Cesim Ercik’in büyükşehir de Mersin genelinde en yüksek oyu topladığı Akdeniz İlçesinde Mevcut İlçe Başkanı Zafer Şahin Özturan, Hasan Tüzün ve Muhittin Alan’ın, Toroslarda Onur Ünlü, Mezitli’de Abdulkuddus Şengül Yenişehir’de büyük bir oy çoğunluğunu alan Bekir Topçu, Erdemli İlçesinde Serkan Tanrıkulu, Tarsus Mehmet Yıldız, Silifke Mustafa Çetin, Gülnar Faruk Ateş, Bozyazı Ali Yağ, Aydıncık Mustafa Şenses, Mut ilçesinde iki aday yarışıyor Murat Orhan ile Mehmet Özkan, Çamlıyayla İslam Sarı’nın birinci geldikleri kulislerde konuşuluyor.
 
İlk defa elektronik ortamda bütün teşkilat mensuplarımızın oy kullandığı ve oylama bittikten hemen sonra sonuçları Ankara’nın görebildiği bir temayül gerçekleştirildi.
 
Temayül yoklamasında ortaya çıkan sonuçlar tek başına karar vermeye yeterli olmuyor. Sadece temayül değil bunun dışında yürütülen saha araştırmaları, anketler, telefon anketleri, mesaj anketleri, çoklu ve çapraz olarak yapılan değerlendirmeler olacak. Yerel Yönetimler, Teşkilat Başkanlığı ve Seçim İşleri Başkanlığı bu konuda çok ciddi bir ortak bir çalışma yaptığı da biliniyor.
 
Bugün Mersin’de yapılan temayül Mersin’i yönetecek yöneticilerin belirlendiği seçimler için aday belirlenecek ve bu belirleme yöntemi Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak.
 
Facebook'ta paylaş butonu
Print

YORUMLAR

Facebook Yorumları
YORUM YAZ
1000
Hayırlısı 24 Kasım 2018 17:36

Silifke'de CHP ile yarışabilecek tek isim Bilal Özkan'dır. Bilal Özkan'ın tek dezavantajı Akparti Silifke İlçe ..

Cevapla
gülnarlı33 20 Kasım 2018 02:25

köyümüze defalarca gelip sıkılmadık el bırakmayan Faruk bey kesinlikle Gülnarın belediye başkanı olmalıdır .

Cevapla
Gökhan özer 19 Kasım 2018 22:49

Mehmet yildiz baskanimizi belediye baskan adayi olarak görmek istyoruz

Cevapla
İlhan M.o. 19 Kasım 2018 21:11

Ben AKP bin hastasıyım,ancak Mustafa Çetin aday olursa kesinlikle oy vermem.Çünkü insanlara yaklaşımı hiç hoş olmayan bir zat.

Cevapla
Köprü

Mustafa Çetin ilçe başkanıyken bile kimseyi tanımıyor. Allah korusun birde belediye başkanı olursa vay zülüfkelinin haline. Halada ilçe başkanı olarak tutuyorlar. Bilal Özkanada kaybettirebilir.

Ali gök 19 Kasım 2018 09:59

Gülnar da köy köy dolaşarak müthiş bir çalışma yapan Faruk Ateş hakettiği birinciliği almistir. Gülnar imizin adayı Faruk Ateş olmalıdır.

Cevapla
gülnar33

Faruk Ateş Bey Gülnarımızın en güçlü ismidir.Dürüst çalışkan hırslı bir kardeşimizdir hakkettiği deperi Gülnar halkı 31 mart 2019 da sandıklardan duble oy çıkartarak gösterecektir

Emrah gökce

Yakışır

ÖNE ÇIKANLAR

ANKET

Sizce Türkiye'de yeni bir Anayasa'ya ihtiyaç var mı?

  • EVET : 616 Oy (%29)

  • HAYIR : 724 Oy (%34)

  • İLGİLENMİYORUM / FİKRİM YOK : 768 Oy (%36)

Sayfalar

DUYURULAR

LİNKLER

ARŞİV

HAVA DURUMU

Günlük Gazeteler

Oku